І знову осінь... Почався новий навчальний рік. В нашому садочку продовжується робота з активного розвитку дітей

Дзвіночки

  

 

МОЛОДШИЙ ДОШКІЛЬНИЙ ВІК (4-й рік життя)

 

                  Вихователі :

                                         

         Цокур Тетяна Василівна                 

Помічник вихователя

Дрижак Любов Миколаївна 

              Музичний керівник                     Інструктор з фізичної культури 

                                              

Дмітрієва Оксана Володимирівна           Бутко Яна Володимирівна

Практичний психолог

 

Маринченко Світлана Миколаївна

 

 

 

     Минуло красне літечко, прийшла золота осінь, а для малечі – новий навчальний рік. Хоча і малесенькі в нас дітки, тільки-но прийшли із ясельок, чи взагалі тільки-но прийшли до дитячого садка, та вже вміло виконують різні доручення, завдання, вчаться новому, закріплюють вже набуті знання. Діти опановують правила гігієни: вчаться гарно мити руки, вмиватися, причісуватися, одягатися, роздягатися, складати свої речі, охайно їсти за столом, правильно тримати ложку. Не все ще вдається дітлахам, та вони дуже стараються.

                                                   

Вже і місяць вересень минув, та дізналися малята вже багато нового: вивчили державні символи України( прапор і герб, їх значення), народні символи( рушник, вінок, верба, калина), дізналися про деякі звичаї, традиції нашого народу. Познайомилися з символічними зображеннями предметів за системою ТРВЗ( інноваційна методика), навіть вивчили вже віршика за допомогою знаків-символів.

                                                        

Продовжуємо працювати за методикою Дьєнеша: діти з геометричних логічних фігур викладають певні зображення, познайомилися з об ємними логічними блоками. Також в роботі використовуємо такі новітні методики, як мнемотехніка, ейдетика. Дітям дуже подобається працювати за цими методиками

 

 

                                                                                                                 

Ще в цьому місяці діти дізналися багато цікавого про іграшки: де виготовляються, з яких матеріалів, для яких ігор призначені. Почали навчатися грати в сюжетно-рольові ігри, де діти обігрують якусь життєву ситуацію, наприклад « Чаювання». Познайомилися з народними іграшками, історією їх виникнення, виготовлення.

                                                         

 

         Дізналися все про дитячий садок: для чого він, хто в ньому знаходиться, які є приміщення, для чого вони призначені, хто працює в них. Відбулися екскурсії до кухні дитсадка, до пральні, до кабінету медсестри, де діти мали змогу розглянути обладнання, яке там знаходиться, поспостерігати за працею робітників.

         Ще в вересні місяці діти дізналися що таке сім я, родина, родовід; складали невеличкі розповіді про свою сім ю: хто входить до її складу, як їх звуть, чим займаються.

 

         Так вже почався і новий місяць жовтень. І зустрів він малят овочевими фантазіями. Дітки вдома разом зі своїми батьками виготовляли композиції з овочів та фруктів для виставки в дитсадку.

 

   

                                                                                                               

          Цього тижня вони все дізналися про овочі і фрукти: їх назви, особливості зовнішнього вигляду, де ростуть, як їх вживають у їжу, що з них готують. В ігровій формі навіть готували борщ та компот, підбираючи для цього необхідні овочі і фрукти. Діти так гарно все про них дізналися, що навіть під час гри « Чарівний мішечок», в якому знаходились овочі і фрукти, відразу, безпомилково на дотик впізнавали що то за овоч чи фрукт; так само ж відразу відгадували їх на смак під час гри « Відгадай за смаком».

           І надалі дітлахів чекає ще багато відкриттів.

 

 

            Ось нарешті і настала довгоочікувана зима. Місяць грудень зустрів дітей нажаль не сніжком, зате святам грудневим дітки були дуже раді, з нетерпінням чекали їх і готувалися до них. До дня Святого Миколая дітки вивчали віршики, від вихователів дізналися, що це за свято, хто такий Святий Миколай, про традиції цього свята. І стільки було в них радості, здивування, позитивних емоцій, вражень коли справжній Святий Миколай завітав до них у гості. З таким захопленням в очах вони його розглядали, були здивовані, що він дійсно існує, розповідали йому віршики, співали пісеньки, обіцяли бути завжди слухн яними. А знайшовши після сну під подушечками подарунки від нього радості дітей не було меж.

    На протязі всього місяця грудня діти плідно готувалися до свята Нового року: вивчали таночки, пісеньки, віршики. Власноруч зі своїми батьками виготовляли іграшки-прикраси для групової кімнати та брали участь у самому прикрашанні. А також прийняли участь у акції « Допоможи прикрасити ялинку»: зібрали кошти для прикрашання ялинки в музичному залі.

     Дочекавшись снігу , радості дітей не було меж. Хоча його було і небагато і швидко розтанув, та все-таки дітки встигли порозважатися з сніжком: каталися на санках, зліпили снігову бабу, гралися в сніжки, чистили доріжки від снігу, проводили досліди зі снігом. Всі свої враження передавали в малюнках та аплікаціях.

 

                                                                     

           У січні місяці під час тематичного тижня» Маски і театр» діти дізналися багато нового про світ театру: які є види театрів, хто в них бере участь, хто керує театральними ляльками, які атрибути використовуються і т.д. Переглянули багато театрів, навіть і самі брали в них участь.

                                                 

 

                                 

      Під час тематичного тижня « Дідусева казка» ( книга, бібліотека) діти дізналися багато нового про книжковий світ: про історію виникнення книги, які були самі найперші книги, з чого їх виготовляли, де і як; як потім вдосконалювалися книги і якими вони є зараз; мали змогу порівняти книгу минулого і сучасну. А також дітки вдома, разом зі своїми батьками виготовляли книжечки-саморобки, з яких була створена виставка.

 

                        

       Діти ці книги дуже люблять розглядати, вони їм набагато навіть цікавіші, ніж куплена книга. Та й не дивно, адже вони її виготовляли разом з татом чи мамою самі, своїми руками.

 

                            

      Лютий місяць зустрів нас тематичним тижнем « Речі створюють не святі, а руки майстра золоті». Під час цього тижня діти дізналися про світ речей виготовлених народними майстрами: хто їх виготовив – який майстер, з чого – матеріали, де і як; багато цікавого дізналися про народні промисли, відвідали міні-музей « Витвори народних митців», який був створений на цей час у групі.

                                                                    

 

Ось і настала довгоочікувана весна. І хоча вона ще не порадувала діток своїм теплом, і погода на вулиці ще по-справжньому зимова, та в серцях у діток завжди живе тепло, любов і ласка до своєї матусі. З приходом весни до нас прийшло і Жіноче свято. Дітки дуже чекали його, готувалися: вивчали віршики, пісеньки, таночки, готували подаруночки для матусь своїми руками.

                                              

А на саме свято « Весняна казка» Яке відбулося 5 березня завітали гості  - герої з відомих мультфільмів – Крош і Нюша. Діти разом з ними визначали, який же подарунок для матусі буде найкращим, і в кінці свята прийшли до висновку, що найкращий подарунок це той, який виготовили дітки самі.

 

        7 березня відбулася не менш цікава подія як для діток, так і для їх батьків. Це був « День родинних інтересів». Були запрошені всі бажаючі батьки, щоб позайматися разом з дітками: разом малювали вербові котики нетрадиційним способом – кружальцями з картоплі, мали змогу прийняти участь у показі лялькового театру « Зайчикова хатка», грали в рухливі та дидактичні ігри.

 

         14 березня відбулося відкрите заняття для вихователів інших садочків на тему: « Ми – артисти цирку», на якому діти мали змогу повчитися цирковій майстерності, вони спробували себе в ролі фокусників, дресирувальників, жонглерів, клоунів. Діти були в захваті від того чому навчилися.

                      

                                            

    

 

                      Ось і настало довгоочікуване літо - найкраща пора для загартування діток. Ми в садочку створюємо всі умови аби загартувати малечу якнайкраще. 

                                                                                              Діти ходять босоніж по доріжці здоровя;

                                                                                  

 

                                                                                      миють ніжки на вулиці під проточною прохолодною водою;

                                                                                

 

                                                                                           хлюпаються ручками по лікті в прохолодній водичці;

                                                                                                                                                                                                             

 

                                                                      приймають сонячні та повітряні ванни, виконуючи оздоровчі фізичні вправи.

                                 

 

                                                                            Раціон харчування дітей збагачений вітамінами: фрукти, ягоди, соки. 

                                                                                   Оздоровлення діток влітку - запорука міцного здоровя.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПОНЕДІЛОК

1.  Ознайомлення з соціумом/ Ознайомлення з природним довкіллям    9.00-9.25

2. Фізичний розвиток      9.40 - 10.05

3. Образотворча діяльність      11.50 – 12.15

 

ВІВТОРОК

1. Музична діяльність          9.15-9.40 

2. Логіко-математичний розвиток  9.45-10.10

 Фізкультурний комплекс 10.40-11.10

3. Комплексне (ознайомлення з соціумом+розвиток мовлення)    11.55 – 12.20

 

СЕРЕДА

1.  Ознайомлення з соціумом/ Ознайомлення з природним довкіллям    9.00-9.25

2. Підготовка до навчання гамоти  9.35-10.05

3. Фізичний розвиток      11.50 - 12.20

 

 

ЧЕТВЕР

1. Розвиток мовлення    9.00 – 9.25

2. Образотворча діяльність   9.40 – 10.05

3. Фізичний розвиток     11.20 – 11.50

 

П’ЯТНИЦЯ

1. Інтегроване (ознайомлення з соціумом, з природою + логіко-математичний розвиток+образотворче мистецтво)    9.00 – 9.25 (40)

2. Музична діяльність   9.45-10.10

Прогулянка-похід    11.00 – 11.40

 

№ 

Діяльність

Час

1.

Прийом дітей, ігри

 

6.30-8.00

2.

Ранкова гімнастика

 

8.10-8.20

3.

Сніданок

 

8.35-8.55

П

В

С

Ч

П

4.

Організована навчально-пізнавальна діяльність

9.00-10.05

11.50-12.15

9.00-10.10

11.50-12.20

9.00-10.05

11.50-12.15

 

9.00-10.05

 

 

9.00-10.10

5.

Прогулянка

10.10-11.40

10.15-11.45

10.10-11.40

10.10-12.10

10.10-12.10

6.

Обід

 

12.30-13.00

7.

Загартовуючи міроприємства

 

13.00-13.10

8.

Сон

 

13.10-15.10

9.

Гімнастика після денного сну

 

15.10-15.20

10.

Загартовуючі заходи

 

15.20-15.30

11.

Ігри, самостійна діяльність дітей, заняття

15.40-16.50

12.

Вечеря

 

16.00-16.20

13.

Вечірня прогулянка, повернення додому

16.40-18.30

 

 

 

 Друк  E-mail

Коментарі   

+86 #5 Інна 07.02.2016, 19:49
Дуже приємно переглядати сторіночку групи. Дізналася, що цікавого вивчають наші дітки у садочку, про що нове дізнаються. Хочу подякувати вихователям групи: тетяні василівні, людмилі Андріївні та помічнику вихователя Любов Миколаївні за їх теплоту, чуйність, любов до наших діток. Це люди дійсно віддані своїй справі. Мій син з задоволенням відвідує дитячий садок. Тут він знайшов своїх перших друзів, тут його улюблені вихователі, тут він отримує багато нових знань, багато чому навчився. Садочок для нього - дійсно другий дім. Щире спасибі вам. мама синочка.
Цитата
+111 #4 Ірина 02.02.2016, 09:58
Я дуже вдячна вихователям групи Дзвіночки за їхню працю, надзвичайно освічений персонал, уважний до дітей, за весь час перебування моєї дитини в садочку не було жодних нарікань. Я вдячна за працю вихователям, особлива подяка Харченко Тетяні Валентинівні.
Цитата
+114 #3 Svitlana 02.02.2016, 09:09
ХОЧУ ВИСЛОВИТИ ЩИРУ ВДЯЧНІСТЬ ПЕДАГОГАМ ЗА СТВОРЕННЯ ГАРНИХ УМОВ ДЛЯ НАШИХ ДІТЕЙ. В ГРУПІ, ЯКУ МИ ВІДВІДУЄМО, ЗАВЖДИ ХОРОША АТМОСФЕРА. СПОКІЙНІ ТА ВРІВНОВАЖЕНІ ВИХОВАТЕЛІ ОДНАКОВО ГАРНО ВІДНОСЯТЬСЯ І ЛЮБЛЯТЬ УСІХ СВОЇХ ВИХОВАНЦІВ, НІКОЛИ НЕ СПОСТЕРІГАЛА НАВІТЬ НАТЯКУ НА ПРОТИЛЕЖНЕ. ПЕДАГОГИ МАКСИМУ ЗУСИЛЬ ПРИКЛАДАЮТЬ ДЛЯ ПІДГОТОВКИ НАШИХ ДІТЕЙ ДО НАВЧАННЯ В ШКОЛІ. Саме завдяки цим людям ми, батьки, спокійно можемо працювати на своїх роботах адже наші діти в надійних руках!
Цитата
+127 #2 efimenko 28.01.2016, 16:30
Із всіх професій, які є у світі,
З усіх ремесел на землі
Одна лише красується у світлі,
І світло це сподобалось мені.

О, вихователь! Ти даруєш світло,
Ти вчиш любові, мудрості і доброти,
Щоб у малих серденьках було завжди літо
Без смутку, прикрості і самоти.

Своїм теплом ти прихиляєш небо.
В маленькому житті лишаєш добрий слід.
І крізь роки дитина пам’ятатиме про тебе,
Бо вибрав ти, мабуть, найвищу із доріг.

І нагорода є твоя безцінна,
Бо Бог на всіх нас дивиться згори.
За те, що серце віддаєш дитині
Душа твоя не знає смутку й самоти.
Цитата
+126 #1 efimenko 28.01.2016, 16:11
Ми "Дзвіночки" просто клас

Дуже весело у нас.

Вади мови подолаєм!

Швидко звуки повивчаєм!

В нашій групі дуже мило,

Гарно, світло і красиво

У "Дзвіночків" все гаразд

Завітайте всі до нас!
Цитата

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Яндекс.Метрика