Літо - час відпочинку та оздоровлення дітей. У нашому садочку дітям пропонують не лише загартуватися, а й спостерігати та пізнавати світ, розвиватися фізично та естетично, цікаво проводити дозвілля

Гурток "Пластичний балет" (пластик-шоу)

Керівник гуртка

Бутко Яна Володимирівна

Інструктор з фізичної культури

Гурток працює за програмою

«Горизонтальний пластичний балет»

(пластик-шоу)

Схвалено для використання в дошкільних навчальних закладах комісією

з дошкільної педагогіки та психології

Науково-методичної ради

з питань освіти Міністерства освіти і науки України

(лист ІІТЗО від 05.05.2015р. №14.1/12-Г-264)

Режим роботи гуртка

Дні

Час

Місце проведення

Щопонеділка

Музично-спортивна зала

Методичні рекомендації щодо проведення тренінгів

Займаючись з дітьми пластик-шоу, потрібно дотримуватись таких вимог щодо організації і проведення тренінгів:

*        Приміщення повинно бути відносно просторим (наприклад, 5 х 10м, 6 х 14м, 8 х 16м). Стандартний музичний та спортивний зали дитячо­го садка відповідають таким вимогам.

*        Однією з головних умов є наявність зручного килимового (підлого­вого) покриття типу ковроліну, яке не повинно бути жорстким, інакше на колінах і ліктях можуть з’явитися неприємні потертості. На світ- ло-сірому килимовому покритті дошкільнята краще помічають про­яви найтоншого відтінку кольору.

*        Наявна «дзеркальна стінка» дасть можливість дошкільникам із будь- яких положень вільно слідкувати за вихователем (інструктором), а та­кож коригувати свої пози і рухи, досягаючи необхідної симетричності та синхронності у групових діях.

*        Для супроводу групового тренінгу з горизонтального пластичного балету зручно користуватися різними музичними програвачами (му­зичним центром, магнітолою, ноутбуком та ін.).

*        Перед початком тренінгу під час гравітаційного розвантаження рекомендується вимкнути світло або затемнити зал. Це сприятиме досягненню медитативного (розслабленого) стану як первинного у тренувальному процесі. Поступово з виконанням вправ освітлення слід відповідно посилювати, що стимулюватиме активні психофізичні прояви.

*        Усі фізичні вправи в горизонтальному пластичному балеті виконуються під відповідну музику, з використанням елементів хореографії. Це естетична складова рухової активності дітей дошкільного віку. Вона містить у собі, по-перше, знайомство з красивою класичною та сучасною музикою, бажано інструментальною. Тут також можна говорити про сприйняття музики, її розуміння, асоціації, які зароджуються при прослуховуванні, наглядні картини, образи. Потім слід виразити рухами характер музики, для цього в кожній програмі підбираються ігрові образи (наприклад, дельфіни, човники, квіти, морські хвилі, водорості).

*        Під час гурткової роботи кількість дітей, які займаються, не повинна перевищувати 12-14 осіб, що дозволить педагогу реалізувати індиві-дуально-диференційований підхід до кожної дитини.

*        Якщо передбачається робота в парах - ті, хто займаються, повинні бути приблизно однакової комплекції (зросту і ваги), що дозволить їм більш зручно виконувати рухи.

*        Як мала форма фізичного виховання дошкільнят горизонтальний пластичний балет триває до 15-18 хвилин незалежно від віку дітей. Проводячи гурток або спеціалізовану студію (секцію) з пластик-шоу, де передбачені тренінги двічі на тиждень, необхідно зважати на тривалість заняття, яка повинна бути такою: для дітей до 5 років - до ЗО хвилин, для дітей старше 5 років - до 45 хвилин.

*        Перед і після проведення тренінгу необхідно провітрювати приміщення до відчуття легкої свіжості.

*        Кожен повинен мати при собі м'який махровий рушничок і пляшечку з водичкою (за необхідності).

*        Обов’язкова наявність медичної аптечки.