Ось до нас прийшла зима - білосніжна, чарівна... Зимові явища та розваги, як люди зустрічають зиму, як готуються до зимівлі тварини, які птахи зимують в нашій місцевості та як люди їм допомагають - всі ці та інші знання здобудуть діти нашого закладу протягом грудня

Конкурс на кращий куточок народної іграшки

В Охтирському дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) «Орлятко» в березні 2017р., з метою зібрати, зберегти, поповнити навчально-ігрове обладнання дошкільного навчального закладу зразками іграшок, виготовлених у кращих традиціях українського народу, було проведено огляд куточків народної іграшки.

Для початку було визначено кількість куточків в закладі та їх наповнення. Результати можна прослідкувати за таблицею:

Вікова

група

ПІБ вихователя

Назва, вид іграшки

Матеріал виготовлення

Група «Веселка»

(5-й рік життя)

Міщенко

Руслана Олексіївна

Панченко

Людмила Михайлівна

Ляльки-мотанки «Хлопчик», «Дівчинка»

Оберіг «Домовик»

Ялинкова іграшка «Янгол»

Свищики «Півник», «Соловейко»

Глина

Іграшки «Зайчик», «Корівка», «Баранець», «Хатка», «Котик»

Скринька «Господарі»

Іграшки «Свинка», «Котик»,

«Баранець»

Глина

Куточки створено з метою формування та поглиблення знань про культуру нашого народу через народну іграшку. Вони розташовані на рівні очей дитини та мають вигляд поличок, на кожній з яких розташовано певний вид іграшок (за матеріалом, з якого виготовлено).

Ознайомлення з іграшками відбувається поетапно, в залежності від віку дітей. Починають формувати знання дітей з ляльок-мотанок з тканини (простіший варіант), потім свищики з глини в молодшому дошкільному віці (4-й рік життя) закінчуючи виробами з соломи в старшому дошкільному віці.

Дізнаються діти про різні види іграшок через розповіді вихователя, обстеження іграшок, дидактичні ігри, спеціально організовані заняття з ознайомлення з соціумом та образотворчої діяльності, художньої праці, де можуть закріпити знання та проявити творчість.

Цікаві дітям зустрічі з народними умільцями, що вміють виготовляти іграшки, володіють мистецтвом розпису. Зазвичай, під час таких зустрічей діти мають змогу самостійно виготовити іграшки або ознайомитися з прийомами їх розпису, наприклад, елементи петриківського розпису «Свищик півник», виготовлення ляльки з ниток тощо.

Допомагають  у створенні та наповненні куточків батьки вихованців, які приносять нові зразки народних іграшок. Завдяки їм, куточки перетворюються у міні-музеї народної іграшки. Це відбувається двічі на рік на тематичні тижні, які мають назви «Іграшками граюся про довкілля дізнаюся» та «Речі створюють не святі, а руки майстра золоті» (народні промисли). Створені міні-музеї мають змогу розглянути обстежити не тільки діти групи, а й вихованці інших груп, для яких проводяться екскурсії.

Результативність роботи помітна під час перегляду дитячих робіт, бесід з ними та проведення дітьми старшої групи екскурсій по міні-музею народної іграшки. Систематична робота поглиблює знання дітей та підкріплює їх практичною діяльністю, що приносить задоволення дітям від дотику до культури народу.

Куточок народної іграшки

в групі "Веселка"