Шановні батьки! В розпалі літо. Час оздоровлення, веселих розваг, ігор з водою тощо. Попіклуйтесь про безпеку вашої дитини влітку. Ознайомтесь з порадами, які ми підготували для вас на сторінці "Для вас, батьки"

Виховання інтересу до музики

Усі батьки мріють розгледіти в власній дитині хоча б маленький паросток майбутньої талановитості, порадіти раннім проявам у неї «дивних» здібностей. Крім того, напевно, всі хочуть бачити свого малюка добрим, чуйним, розуміючим , здатним цінувати красу в навколишньому, людських відносинах, мистецтві. Ці прекрасні людські якості можуть бути виховані мистецтвом, якщо почати з самого раннього дитинства.

У перші роки життя дитина майже весь час перебуває в оточенні найближчих людей, і тільки сім'я здатна розвинути ЇЇ естетичні почуття, інтерес, і любов до багатства і краси всього, що її оточує. Основи естетичного виховання закладаються в сім'ї. Тому треба, якомога більше краще і різноманітніше використовувати можливості сім'ї.

Якщо ви просто мугикаєте, малюк вже долучається до музичного мистецтва, і тим самим ви передаєте йому частку натхнення. А коли у дитини є брат або сестра, естетичні форми спільного дозвілля (читання казок, слухання музики, постановка лялькового спектаклю) можуть стати однією з дієвих форм зміцнення сім'ї.

У результаті спілкування з музикою дитині передається її настрої і почуття: радість, тривога, жаль і смуток, рішучість і ніжність. У цьому сила психологічного впливу музики, завдяки їй розвивається сприйнятливість і чутливість, формується гуманне ставлення до світу.

Музичні здібності можуть виявлятися рано, а їх відсутність (що може здатися вам на перший погляд) не можна вважати дійсним. Тільки ваша захопленість і турбота про прилучення дитини до музики, створення навколо неї музично-естетичного середовища і необхідних при цьому знань допоможуть закласти в дитині «ядро» музичності.

Нарешті настала пора поговорити про Вас, шановні батьки, як про початківців «вчителів» музики. Для цього наберіться терпіння і постарайтеся проводити музичні заняття щодня. Нагадаю про те, що ваше завдання - вчити уважно слухати музику, розвивати співочі навички та вміння ритмічно рухатися під музику. Само собою усім цим комплексом повинні володіти і ви.

Батькам, які мають музичну освіту, буде трохи легше, тому що їм знадобляться виконавські навички, гра на музичному інструменті. Мамам і татам що не мають спеціальної музичної підготовки, зовсім не обов'язково володіти яскравими вокальними або танцювальними даними. Досить вміти співати чисто, правильно інтонувати музичні мелодії, виразно виконувати танцювальні рухи.

Буде просто чудово, якщо у вашому репертуарі будуть українські народні пісні, розлогі і протяжні, ніжні і ліричні, дзвінкі й завзяті, різні дитячі ігрові потішки і заклички. Не забудьте заглянути в сімейну бібліотеку. А що там може придатися для музичних занять? Ймовірно найрізноманітніші пісенні і танцювальні мелодії - спокійні, плавні, уривчасті, сумні і радісні. У жанрах вальсу, польки, сучасного танцю, танцювальної музики.

Рекомендую придбати CD - диски з комплекту по слуханню музики в дитсадку, а також дитячий альбом П. Чайковського «Пори року», музичні казки «Золотий ключик», «Бременські музиканти» та ін..Необхідно також, щоб удома були музичні іграшки, які містилися б в порядку і знаходилися в ігрових куточках. Дитині дуже сподобатися, якщо ви на металофоні виконаєте з нею не складну мелодію. Частіше використовуйте бубон, барабан, тріола, дитячий акордеон або ін музичні інструменти . Звучання інструментів прекрасно розвиває сприйняття тембрового забарвлення звуку, збагачує уявлення дітей про звукову палітру музики.

Велике пізнавальне значення мають для дітей телепередачі про композиторів, про музику та музичні інструменти. Відомо, що в даний час діти проводять багато часу біля телевізора. Але не слід дивитися дітям все підряд, необхідно уважно переглядати програму телепередач на тиждень і відбирати найбільш цікаві, пізнавальні передачі. Для дітей можна придбати «Музичний буквар» Н. Ветлугіной, «У будиночку старого музиканта», «Нотна абетка для дітей» Н. Кончаловської. Для вас, батьки, книга «Музика - дітям» Міхєєва, «Музично - естетичне виховання дітей та юнацтва» В. Шацької, книга М. А. Михайлової «Розвиток музичних здібностей дітей».

І в кінці хочеться нагадати батькам про предметне оточення дитини-естетичне середовище. Дитина помічає, який порядок і розташування предметів у неї в кімнаті. Вони складають для неї цінний світ яскравих колірних поєднань і найрізноманітніших образів і форм. Недоладна іграшка з розмитими рисами або, ще гірше, зламаний музичний інструмент у руці дитини просто неприпустимі.

Отже, мами і тата, ви отримали деякі рекомендації і основні орієнтири, про процесс музичного виховання дітей. Поряд з цим ви вдосконалюєте власні музичні здібності і наповнюєте навички абсолютно особливим сенсом існування всіх членів вашої родини. Навчайте дітей слухати музику, викликаючи в неї бажання співати, танцювати, грати.

Якщо музика увійде у ваш дім , життя в ньому стане світліше і радісніше.