Ой, весела в нас зима... Знову пдають сніжинки на дерева та будинки... Про зимові явища та зміни у природі дізнаються діти у нашому закладі протягом зими. Як завжди навчання дітей буде супроводжуватися веселими зимовими розвагами: катанням на санках та лижах, ліпленням зі снігу, іграми у сніжки тощо.

Як забезпечити розвиток дитини раннього віку

Як забезпечити розвиток дитини раннього віку

 

 

üЛюбіть свою дитину такою, якою вона є. Не порівнюйте свою дитину з іншими дітьми. У кожної дитини свій темп і час осягнення та становлення.

 

 

üНе залишайте дитину напризволяще. Повноцінний розвиток дитини можливий лише за активної участі близьких дорослих у її щоденних справах. Памятайте, що батьки більше навчають дитину власним прикладом, ніж нотаціями.

 

 

üПідтримуйте прагнення дитини робити щось самостійно. Помічайте та схвалюйте кожну таку спробу. Залучайте дитину до хатніх справ, враховуючи її вік та можливості. Не варто обмежувати її інтереси та діяльність лише дитячим «світом».

 

 

üСтворюйте предметно-ігрове середовище відповідно до віку дитини, однак памятайте, що іграшки мають пробуджувати допитливість.

 

 

üСлідкуйте за інтонацією та силою свого голосу, коли звертаєтеся до дитини. Коли на дитину кричать, вона дуже швидко «затуляє вушка», однак довго памятає, що батьки на неї кричали чи сварилися, а отже, образили її.

 

 

üПамятайте, що процес психічного розвитку є процесом закономірним, а тому не закінчиться за чиїмось бажанням. Не поспішайте: жоден із вікових періодів не можна оминути чи подолати прискорено, адже на кожному з них дитина має оволодіти певними знаннями та вміннями.

 

 

üПід час сприяння розвиткові дитини враховуйте його провідний напрям на кожному з вікових етапів. Зокрема, провідними під час розвитку дитини в ранньому віці є:

§ становлення предметної діяльності; § розвиток сприймання;

§ розвиток мовлення; § виокремлення Я.

 

 

üСтавтеся поважно до уподобань дитини. Не вирішуйте за дитину. Надайте їй можливість спробувати якомога більше видів діяльності, у дитини має бути право вибору.

 

 Друк  E-mail

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Яндекс.Метрика