Як ви хвалите свою дитину

Як саме ви хвалите свою дитину

Похвала може бути дуже різною і відповідно приносити різний ефект. Деякі види похвали можуть навіть принести шкоду у вихованні дитини. Як же краще хвалити дитину, щоб це йшло їй на користь?

Коли не треба хвалити?

Не варто хвалити дитину, за те, що далося їй саме по собі і без усяких зусиль. Похвала не ЗА КОНКРЕТНУ ДІЮ, а за можливість його здійснити не дає дитині стимулу реалізувати свої дані.

Дитина звикає,

що йому не потрібно щось робити,

щоб отримати схвалення, його хвалять вже за те,

що він просто такий, як є.

Вкрай неприпустимо хвалити дитину за те, що далося йому легко, ставлячи його в приклад тим, кому щось не вдається, незважаючи на величезні зусилля. Така несправедлива оцінка дає дитині відчуття власної особливості перед іншими і незаслуженого статусу, що він краще інших від народження. Таке ставлення до дитини породжує в ньому егоцентричну тенденцію, а небажання долати труднощі – відмова від складних видів діяльності.

Як потрібно хвалити?

По-перше, похвала завжди має бути щирою і заслуженою, тільки тоді вона має справжню цінність і приносить свої плоди.

Відповідно, не варто хвалити дитину надто часто і без приводу, дайте можливість домагатися похвали і насолоджуватися і пишатися нею.

Навіщо потрібна похвала?

Похвала – це завжди схвалення дій, яке так необхідно дитині.

Похвала додає упевненості в своїх силах і правильності вибраного напрямку. Похвала здатна підбадьорити при невдачі і допомогти пережити її. Також похвала допоможе дитині зрозуміти, в чому його особливість, його талант, і направити його зусилля в потрібне русло.