Ой, весела в нас зима... Знову пдають сніжинки на дерева та будинки... Про зимові явища та зміни у природі дізнаються діти у нашому закладі протягом зими. Як завжди навчання дітей буде супроводжуватися веселими зимовими розвагами: катанням на санках та лижах, ліпленням зі снігу, іграми у сніжки тощо.

Адаптація дитини до дитячого садка

Дорослим необхідно знати, як допомогти малюкові пройти період адаптації, який полягає в плавному переході від сімейної домашньої атмосфери до умов дошкільного закладу.

Дитячий сад - новий період в житті дитини. Для малюка це, перш за все, перший досвід колективного спілкування. Нові обставини, незнайомих людей не всі діти приймають відразу і без проблем. Більшість з них реагують на дитячий сад плачем. Одні легко входять в групу, але плачуть ввечері вдома, інші - погоджуються йти в дитячий сад зранку, а перед входом до групи починають вередувати і плакати.

Причини, що викликають сльози у дитини:

Тривога, пов'язана зі зміною оточення. Зі звичної, спокійної домашньої атмосфери, де мама поруч і в будь-який момент може прийти на допомогу, він переміщається в незнайомий простір, зустрічає нехай і доброзичливих, але чужих людей. Дитині буває складно прийняти новий режим дня, норми і правила життя групи, в яку він потрапив. У дитячому садку привчають до певної дисципліни, а в домашніх умовах вона не була так важлива. Особистий режим дня дитини порушується, це може провокувати істерики і небажання йти в ДНЗ.

Негативне перше враження від відвідування дитячого саду.

Воно може мати вирішальне значення для подальшого перебування дитини в дошкільному закладі.

Психологічна неготовність дитини до дитячого саду.

Ця проблема найбільш важка і може бути пов'язана з індивідуальними особливостями розвитку. Найчастіше це відбувається, коли дитині не вистачає емоційного спілкування з мамою.

Відсутність навичок самообслуговування.

Це сильно ускладнює перебування дитини в дитячому  садку.

Надлишок вражень.

У садочку малюк відчуває багато нових позитивних і негативних переживань, він може перевтомлюватися і внаслідок цього - нервувати, плакати, вередувати.

Нескладні дії здатні зменшити тривожність

і позитивно вплинути на адаптацію дитини

до нових життєвих умов.

Деякі помилки і способи  їх запобігання:

Неготовність батьків до негативної реакції дитини на дошкільну установу. Батьки бувають налякані плаксивістю дитини, розгублені. Треба пам'ятати що, плаксивість - нормальний стан в період адаптації. При терплячому відношенні дорослих вона може пройти сама собою.

Звинувачення і покарання дитини за сльози. Це не вихід із ситуації. Від старших потрібні тільки терпіння і допомогу.

Перебування в стані стурбованості, тривожності. Батьки піклуються про громадську думку, відчувають внутрішній дискомфорт, хвилюються, що недостатньо гарні в ролі "мами" і "тата". А діти на тонкому душевному рівні відчувають стурбованість, і це ще більше посилює їх тривогу.

Знижений увага до дитини. Задоволені роботою ДНЗ, деякі мами полегшено зітхають і вже не так багато уваги, як раніше, приділяють малюкові.

Нескладні дії здатні зменшити тривожність

і позитивно вплинути на адаптацію

дитини до нових життєвих умов:

Бажено привчати дитину до ДНЗ поступово. Заздалегідь створювати  режим дня (сон, ігри і прийом їжі), що відповідає режиму ДНЗ і дотримуватися його ж на вихідних.

У перші дні не залишати малюка в ДНЗ більше двох годин. Час перебування потрібно збільшувати поступово.

Щоразу після приходу з ДНЗ  питати дитину про те,  як пройшов  день? Обов'язково потрібно акцентувати його увагу на позитивних моментах, т.к. батьки такими короткими зауваженнями здатні сформувати позитивне ставлення до дошкільної установи.

Якщо малюк плаче, варто взяти його на руки, заспокоїти - ймовірно, йому не вистачає дотиків матері, яких зовсім недавно було набагато більше.

Краще укладати дитину спати раніше.

Бажано дати дитині пару днів відпочинку,

якщо він категорично відмовляється йти в дитячий сад.

Весь цей час треба розповідати про садок, про те, як багато цікавого його чекає там.

Нехай ці розмови будуть емоційно забарвлені,

вони допоможуть заспокоїти малюка.