Ой, весела в нас зима... Знову пдають сніжинки на дерева та будинки... Про зимові явища та зміни у природі дізнаються діти у нашому закладі протягом зими. Як завжди навчання дітей буде супроводжуватися веселими зимовими розвагами: катанням на санках та лижах, ліпленням зі снігу, іграми у сніжки тощо.

Як заспокоїти дитину

12 прикладів заспокоїти дитину

Істерику зупинити практично неможливо,  але можна не дати їй розпочатися.

Як це зробити:

1)      Нагадайте про важливу справу, для якого потрібно відкласти плач.

Наприклад: «Давай ти пізніше поплачеш, а то скоро сонечко сяде, і якщо ти будеш довго плакати, ми не встигнемо погуляти».

Важливо, що ви не забираєте права малюка на сльози, просто просите трохи почекати.

І багато дітей погоджуються на таку поступку.

2)      Усвідомлений плач.

Попросіть дитину плакати тихим голосом (наприклад, щоб тата не будити) чи плакати низьким голосом (щоб у мами голова не захворіла). Якщо він послухає, справжнього плачу вже не вийде. Скоріше це будуть вокальні вправи, які швидко припиняться.

3)      Пропущений каприз.

Непомічений  поганий настрій може і само собою пройти.

Але пам'ятайте, що легко помилитися і проявити байдужість там, де необхідна турбота та участь.

Допоможіть дитині «перестрибнути» через каприз. Наприклад, малюк протестує проти одягання, а ви його запитаєте: «А як ти думаєш, з'явилися вже листочки на нашій берізки? Підемо, подивимося».

4)      3аговорки.

Працює в основному з малюками, але зате незалежно від стану дитини. Суть методу - говорити, говорити, говорити. І тоді зібрався заплакати крихітка прислухається й забуде про плач, а базікає ногами і небажаючий одягатися карапуз замре на кілька секунд. Ну і кашею так можна нагодувати, та й взагалі домогтися потрібного пасивного (що не потребує від дитини власних дій) поведінки. Повідомляти необхідно  щось розумне, корисне, розвиваюче).

5)      Сміх.

Заспокоювання примхливої дитини можна перевести в лоскотання або щось смішне. Не підходить при почалася істериці.

6)      Спробуйте відвернути  увагу малюка.

Про «Дивись, пташка полетіла» знають всі мами і, особливо, бабусі. Можна ще по-іншому: «Ой, що це в тебе, вія на оці, почекай зараз витягну, а то вона заважає плакати». «А хто там на кухні шарудить, мені здається це мишка або їжачок, піду подивлюся ...» Важливо прийти на кухню першою і залишити на столі картонну мишку або коркового їжачка.

7)      «Я Тебе розумію».

Іноді достатньо озвучити дитині, що він відчуває, щоб привід для плачу зник. Наприклад, скажіть: «Ти засмутився через те, що ми не змогли піти гуляти», і малюк зрозуміє, що ви небайдужі до його нещастя.

8)      Придумайте смішний ритуал.

Наприклад, як тільки малюк збереться заплакати - вмикайте фен, щоб сушити його сльози. Або пилосос, щоб почистити дитину від примх. Не використовуйте запропоновані рішення, якщо дитина боїться звуків побутових приладів.

І пам'ятайте - коли-небудь і вам трапиться плакати.

І від того, як ви поступаєте сьогодні,

залежить, відмахнеться, пройде повз вас

або проявить участь, допоможе, пожаліє.