Шановні батьки! На жаль, ми вимушені працювати в умовах карантину. Сьогодні діти - наші вихованці знаходяться вдома. Як організувати спільне дозвілля, чим зайняти дітей, як забезпечити їх повноцінний розвиток вдома - ці та інші поради ви зможете знайти у рубриці "Для вас, батьки". Заходьте на сторінку та користуйтесь.

ДОМАШНІ ОБОВ'ЯЗКИ: що доручити хлопчикові, а що дівчинці

Виховання хлопчика або дівчинки відрізняється багато в чому. Наприклад, у тому, які гуртки і секції вибирають батьки для сина або для дочки. До чого зазвичай долучають хлоп'ят? До футболу, боротьби, баскетболу, моделювання. А дівчаток? До вокалу, балету, танців або малювання. Тобто ролі, які виконують у товаристві чоловіки і жінки, батьки допомагають дітям грати ще змалку. Хоча є і такі сім'ї, де мами і татусі хочуть бачити досить мужніх дівчаток і м'якших хлопчиків, тож і вибирають їм захоплення не за принципом «для дівчаток» або «для хлопчиків».

Сьогодні ми поговоримо проте, як виховувати дітей різної статі, правильно розподіляючи домашні обов'язки. Це теж важливе питання, якщо ми хочемо правильно орієнтувати дітей на їхні соціальні ролі, щоб вони могли в майбутньому стати самодостатніми. І важливим є не стільки питання «що робити?», скільки «яким змістом наповнити?».

 

 

 

Дівчинка завжди дивиться на те, що робить мама, і намагається робити так само. Прикладом для наслідування може бути і старша сестра, і бабуся. І це цілком природно, що дівчинка засвоює моделі поведінки близьких своєї статі.

Що зазвичай роблять жінки в сім’ї вдома? Вони готують, прибирають, прикрашають оселю, доглядають за одягом. Звичайно, ви можете вчити дівчинку всього цього, починаючи з чогось одного, але поступово розширюючи коло обов'язків.

 

Розпочинайте з простого і зрозумілого, з того, що зацікавить кожну дівчинку.

 

Взірцем для хлопчика є тато, старший брат, а також дідусь. Чоловічі справи, наприклад лагодження крану або забивання цвяха, звичайно, в пріоритеті.

 

Та не слід забувати і про те, що навіть «жіночі» домашні обов'язки чоловік повинен уміти виконувати, щоб не виявитися безпорадним, якщо раптом немає поруч жінки. Підхід до хлопчиків має відрізнятися від запропонованого для дівчаток.

 

 

 Друк  E-mail

Забавинки! Як вигадати веселі ігри для дітей

Мама — істота дивовижна, майже чарівна. Чому?

Зараз ми це дуже швидко доведемо. Ось наприклад, якщо забити коліно й прийти до мами, після того як мама подує на ранку, біль відразу минає. Або день народження. Саме мама може зробити так, щоб це свято стало дивовижним, запам'яталося на все життя. А що вже говорити про те, як мама легко може приспати лише одним куплетом колискової пісні! Отже, це не обговорюється: кожна мама — чарівниця! Але навіть чарівниці потребують підвищення кваліфікації. Це ми зараз і робитимемо. Розповімо про те, як за допомогою підручних засобів підготувати найцікавіші дитячі ігри. Це не потребує ані часу, ані сил, ані великих фінансових витрат. Практично все, що вам знадобиться, можна знайти вдома — у коморі або на кухні. А вже де ви застосуєте ці ігри — вдома, на дачі, у день народження або просто для того, щоб розважитися,— взагалі не має значення. Важливі тільки гарний настрій і ваш ентузіазм.

Вам знадобиться:

Для приготування розчину:

         гліцерин — 1 пляшечка (продається в аптеках);

         засіб для миття посуду — 1 пляшечка.

 

Для виготовлення самих мильних бульбашок:

     тазик або каструля;

     дві палички або міцні гілочки;

     кільце з дроту;

     металева шайба або будь-який інший маленький предмет, що виконає роль вантажу;

     мотузочка.

 

Мильні бульбашки продають у магазинах, вони маленькі й нецікаві. Але виявляється, ви можете вдома виготовити власні мильні бульбашки, причому зробити їх такого розміру, як заманеться. Залучати дітей потрібно навіть на початковому етапі коли ви готуватимете «чарівний» розчин. Тільки стежте за тим, щоб мильні бульбашки не потрапили дітям в очі.

Отже, приготуйте розчин у тазику або каструлі. Візьміть дві гілочки або палички й прив'яжіть до кінця кожної з них кінець однієї мотузочки, посередині якої заздалегідь міцно закріпіть вантаж. Тепер умочайте мотузочку в розчин і пускайте величезні бульбашки. Можна також зробити з дроту велике кільце й закріпити його на палиці. У такий спосіб теж можна запускати мильні бульбашки. Вони будуть великими й досить міцними. Легкий змах паличками - і бульбашка вже готова. Попередьте малюків, щоб берегли очі.

 

Ця гра сподобається й хлопчикам, і дівчаткам. Вам знадобляться два рулони кольорового скотча або ізострічки. А ще -  радіокеровані машинки. За допомогою  скотча розмітьте трасу, приклеюючи скотч просто на підлогу. Не переймайтеся, він  легко знімається й не залишає на підлозі жодних слідів. Залишки клею видаляються теплою водою та ганчіркою. Після того як розмітку нанесено, розкажіть дітям правила гри. Кожна дитина отримує по радіокерованій машинці, її завдання – якнайшвидше доїхати від старту до фінішу. Спочатку нехай малюки потренуються, і тільки потім оголошуйте основний заїзд.

Не викидайте пластикові пляшки від напоїв. Зніміть з них етикетки й у кожну пляшку налийте звичайної води. А тепер додайте різноманітних фарб: червоної, зеленої, жовтої, фіолетової, рожевої, блакитної, жовтогарячої... Сам процес фарбування води в пляшках дітям дуже подобається, але маємо інше завдання. Пляшки — це не що інше, як кеглі для боулінга. Вам знадобиться їх стільки, скільки заманеться. Якщо у вас небагато дітей, то вистачить десятьох пляшок. А якщо дітей дві команди, то збільште кількість «кеглів» удвічі. Знайдіть важкий м'ячик і покажіть дітям, як грати в боулінг. Завдання дуже просте — збити якнайбільше різнокольорових кеглів.

Відмінна гра для теплої сонячної днини. Краще проводити на вулиці — у дворі або на дачі. Виберіть глуху стіну й крейдою нанесіть на ній велику мішень. За бажання, можна розписати кількість очок за кожного влучення. А чим стрілятимемо? Звісно ж, водою. Можна використовувати водяні пістолети, а можна - самі пластикові пляшки, у кришечках яких ви заздалегідь просвердлите маленькі дірочки. Варіант тієї самої гри може бути й мирним. Замість мішені ви можете намалювати на стіні різні фігури або картинки. А дітям потрібно намагатися водяним струменем якомога точніше обвести картинку.

 

Шпалери, фарби й малярські пензлики — ось реманент для цієї гри. Ну, і після гри знадобиться трішки мила, води й рушників, щоб вимити малюків і витерти їх насухо. Проводьте такі ігри в тому місці, де дітям не буде тісно. Дві смуги шпалер склейте так, щоб утворилося велике полотно, на яке поміститься людина. Вирішіть з дітьми, кого ви малюватимете — тата, маму або когось із малюків. Людина лягає на «полотно», і діти обводять її по контуру. Потім людина підводиться, і можна розфарбовувати чоловічка на папері так, як заманеться. За бажання можна створити портрети всіх учасників або членів родини.

 Друк  E-mail

ІГРИ ДЛЯ РОЗВИТКУ ДРІБНОЇ МОТОРИКИ

До поняття дрібної моторики зараховують величезну кількість різноманітних рухів: від найпростіших жестів до надзвичайно дрібних рухів, від яких, наприклад, залежить почерк людини. Дрібна моторика кожної людини розвивається природним шляхом змалку. Її розвиток можна прискорити за допомогою масажу пальців та кистей, ліплення з пластиліну, ігор з дрібними деталями.

Пропонуємо вашій увазі добірку ігор. Граючи в них разом із малюком, ви розвиватимете навички дрібної моторики й гарантовано отримаєте задоволення.

 Друк  E-mail

ІГРИ ДЛЯ РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ НАВИЧОК

Спілкування є невід'ємною умовою формування особистості. Протягом життя кожен із нас контактує, спілкується з іншими людьми. Так відбувається процес соціалізації й становлення дитини як особистості. Від народження дитина потребує спілкування з іншими людьми. Малюкові необхідно взаємодіяти в процесі гри, навчання, спільної діяльності, розв'язання будь-яких повсякденних питань. Отже, навички спілкування є не менш важливими, ніж розвиток пам'яті, уважності чи уяви.

Пропонуємо вашій увазі добірку ігор, які допоможуть розвитку комунікативних умінь і зацікавлять малюка. У ці ігри можна грати як з однією дитиною, так і з групою дітей.

 Друк  E-mail

ІГРИ ДЛЯ РОЗВИТКУ ЛОГІЧНОГО МИСЛЕННЯ

Логічне мислення — це здатність мислити послідовно й точно, не допускати протиріч у своїх міркуваннях, уміти зіставляти й аналізувати, робити висновки й узагальнювати.

Чи потрібне дитині у повсякденному житті логічне мислення? Звичайно! І не тільки дитині, а й дорослій людині! Не слід забувати, що логічне мислення та уява лежать в основі практично всіх людських винаходів.

Проте для розвитку логічного мислення не слід усаджувати малюка за парту та розв'язувати з ним задачі. Такими діями     ви можете викликати в дитини протест,            небажання й відторгнення. Усі заняття з малюком, спрямовані на розвиток логічного мислення, слід проводити в ігровій формі. При цьому дуже важливо           грати правильно.

• Дитина має зрозуміти й прийняти правила гри.

• Добирайте ігри за принципом «від простого до складного», щоб створити для дитини ситуацію успіху.

• Давайте малюкові достатньо часу для роздумів під час розв'язання задачі —   не кваптеся дати відповідь        замість нього.      

Майже кожне логічне завдання дитина виконує так:

1)          аналізує ситуацію;

2)          робить висновки;

3)          доходить логічного мислення;

4)      озвучує його.

 Друк  E-mail

Яндекс.Метрика