Поради вихователя

Шановні батьки!

До вашої уваги поради на тему:

«Дитина і комп’ютер»

Персональний комп'ютер став нашим супутником як на роботі так і вдома. Без комп'ютера не обходяться і наші діти. У зв'язку з цим все частіше стали виникати питання про те, як впливає комп'ютер на здоров'я. Відзначимо декілька чинників ризику:

*      проблеми, пов'язані з електромагнітним випромінюванням;

*      проблеми зору;

*      проблеми, пов'язані з м'язами і суглобами;

*      стрес, депресія і інші нервові розлади, викликані впливом комп'ютера на психіку людини.

Проблеми зору - це найпоширеніша проблема негативного впливу комп’ютера на здоров’я дитини. М'язи, які управляють очима і фокусують їх на певному предметі, втомлюються від надмірного навантаження.

Найчастіше стомлюваність зору призводить до того, що діти стають млявими і дратівливими. Так, ці наслідки виникають не обов'язково тільки при роботі за комп'ютером. Але якщо діти сильно захоплені ним, що весь вільний час проводять за клавіатурою, то ця «неприємність» може перерости в щось більше, що зажадає корекції в ранньому віці.

Стрес, депресія і інші нервові розлади, викликані впливом комп'ютера на психіку людини. Спілкування з комп'ютером, особливо з ігровими програмами, супроводжується сильною нервовою напругою, оскільки у відповідь вимагає швидкої реакції. Короткочасна концентрація нервових процесів викликає у дитини явну втому. Працюючи за комп'ютером, вона отримує своєрідний емоційний стрес.

Мінімізувати згубний вплив електромагнітного випромінювання можна наступним чином: системний блок і монітор розташуйте якнайдалі від дитини, не допустимо залишати комп'ютер включеним на тривалий час, якщо його не використовують. Монітор необхідно поставити в кут кімнати, щоб випромінювання від нього поглиналося стінами.

Уникнути проблем, пов'язаних з використанням комп'ютера, допоможуть наступні прості поради.

1.              Обмежте час, протягом якого дитина сидить за комп'ютером.

2.             Не купуйте дитині ігри, в яких є агресія, насильство.

3.             Пояснюйте дитині, що комп'ютер, здебільшого повинен використовуватися не заради гри, а для справи.

4.             Не ставте комп'ютер у дитячій кімнаті. Це призводить до безконтрольного його використання.

5.             Чергуйте час проведений за компюитером з фізичною активністю -прогулянка, гра в м'яч на повітрі або навіть похід з дорослими в магазин.

6.             Обов'язково прослідкуєте, щоб стілець, на якому сидить дитина, не був дуже високим або дуже низьким. Примушуйте дитину під час занять за комп'ютером не горбитися.

7.              Необхідний серйозний контроль з боку батьків за змістом ігор і спрямованістю сайтів, які дитина відвідує в Інтернеті. А краче знайти гру, що відповідатиме вікові Вашої дитини та матиме розвивальний характер

Запам’ятайте!

Навіть найкращі комп'ютерні ігри та програми роблять життя однобоким, а розвиток - неповноцінним.