Літо - час відпочинку та оздоровлення дітей. У нашому садочку дітям пропонують не лише загартуватися, а й спостерігати та пізнавати світ, розвиватися фізично та естетично, цікаво проводити дозвілля

Профілактика захворювань дихальної системи дитини

Шановні батьки!

Для запобігання захворюванням дихальної системи дитини необхідно підвищу­вати опірність її організму інфекціям систематичним загартовуванням з раннього віку. Для зміцнення здоров'я важливі прогулянки на свіжому повітрі за будь-якої по­годи, а також регулярне проведення водних процедур.

Роботу органів дихання порушують поширені серед дітей захворювання — го­стрі респіраторні інфекції, бронхіт, грип і пневмонія. Основними профілактичними та протиепідемічними заходами є проведення щеплень, своєчасне обмеження кон­тактів дитини з хворими в разі виявлення інфекцій.

Запобігання гострим і хронічним захворюванням верхніх дихальних шляхів та вчасне їх лікування є профілактикою розвитку алергічних захворювань — бронхіальної астми та астматичного бронхіту.

Важливу роль відіграє гігієна приміщення, в якому перебуває дитина. Опти­мального стану повітря в приміщенні досягають провітрюванням, обігрівом холодно­го повітря, зволоженням у випадку надлишкової його сухості.

Тривале перебування дитини в сирому прохолодному приміщенні неприпусти­ме, оскільки призводить до захворювань дихальної системи.

Дитині в жодному разі не можна перебувати в задимленому приміщенні або поруч з людьми, які курять.

Сприятливо впливають на кровообіг, теплообмін та вентиляцію легенів фізичні вправи. Систематичні тренування — дієвий спосіб захисту від хвороб.

Профілактика загострень хронічних запальних захворювань бронхів і легенів пе­редбачає систематичні заняття дихальною гімнастикою.

У профілактиці застійних пневмоній особливе значення належить лікувальній гімнастиці.

Украй необхідно додержуватися раціонального харчування. Раціон дитини має містити достатню кількість білків та вітамінів А, В, групи В і особливо вітаміну С, дефіцит якого найгостріше відчувається навесні.

У разі виявлення алергічних реакцій у дитини слід уникати контакту з алер­генами.

Будьте здоровими!!!