Ось до нас прийшла зима - білосніжна, чарівна... Зимові явища та розваги, як люди зустрічають зиму, як готуються до зимівлі тварини, які птахи зимують в нашій місцевості та як люди їм допомагають - всі ці та інші знання здобудуть діти нашого закладу протягом грудня

Про гігієнічні вимоги до одягу та взуття дитини

Шановні батьки!

До Вашої уваги декілька порад щодо дотримання вимог до одягу та взуття малюка.

Для дітей до трьох років

Одяг першого і другого шарів має бути виготовлений винятково з натуральних тканин.

Дозволено використовувати штучну тканину як підкладку одягу третього шару.

З'єднання деталей, обметування зрізів, оздоблювальні шви одягу можуть бути зроблені синтетичними нитками, якщо шви не контактуватимуть зі шкірою дитини. Шви готових виробів мають бути закріплені.

На білизні дітей можуть бути аплікації, вишивки, оздоблення швів із синтетич­них та штучних матеріалів, а також обробки, виконані методом друку та термодруку, якщо вони не стикатимуться з тілом дитини.

Для дітей від трьох до семи років

Дозволено одягати панчішно-шкарпеткові вироби з пряжі змішаних волокон (50% натуральних і 50% хімічних волокон).

Одяг другого шару може бути з натуральних, штучних та змішаних тканин, вміст натурального волокна в останніх має бути не менше 50%.

Білизна першого шару (труси, майки) з хімічних волокон, вовняної чи напів-вовняної пряжі для дітей повинна мати внутрішню бавовняну ластку.

Синтетичні матеріали дозволені лише в декількох випадках:

Поверхня виробів, що не контактує безпосередньо зі шкірою дитини, може бути оздоблена синтетичними матеріалами.

Дозволено використовувати поліамідні текстуровані нитки для зашивання мис­ка в дитячих панчішно-шкарпеткових виробах.

Костюми купальні, карнавальні, бальні і театральні, одяг святковий із синтетич­них та штучних матеріалів дозволено носити епізодично.

Як підкладку в одязі дітей можна використовувати синтетичні тканини.

До взуття дитини також є декілька простих вимог:

Вкладна устілка та підкладка взуття дитини мають бути виготовлені з натураль­них матеріалів (підкладочна шкіра, тканини, трикотажні полотна тощо).

Штучні та синтетичні матеріали допустимі лише для верху взуття дитини.

Для верху взуття дітей віком від одного до трьох років дозволено використання штучних та синтетичних матеріалів, однак за умови виготовлення внутрішньої під­кладки з натуральних матеріалів.

У зимовому взутті дитини підкладка може бути зі штучного хутра та байки.

У закритому взутті дитини заборонено використовувати підкладки зі штучної та/або синтетичної шкіри.

Носкова частина взуття дитини має бути ширшою за пучкову та відповідати ви­соті плюснофалангового суглоба великого пальця стопи.

У взутті дитини підбори мають бути низькими. Висота підборів повсякденного дитячого взуття має становити 5-10 мм.

П'яточна частина дитячого взуття має щільно охоплювати п'яту і бути стійкою.

У літньому взутті дитини допускають відкриту п'яточну частину за умови її фік­сації, забезпечення стійкості стопи під час ходіння та зручного закріплення взуття на нозі.

Будь ласка, слідкуйте за одягом та взуттям своєї дитини та будьте уважними при їх виборі під час купівлі!