Коронавірус: симптоми та профілактика

Шановні дорослі, УВАГА!

Коронавірус — це гостре вірусне захворювання, що характеризується переважним ураженням дихальної системи та шлунково-кишкового тракту. Коронавірус є зоонозною інфекцією, тобто може передаватися людям від тварин.

У людей сприйнятливість до коронавірусу дуже висока, захворювання загрожує всім віковим групам.

Протікає захворювання, найчастіше, як звичайний грип, парагрип або будь-яка інша гостра респіраторна інфекція з усіма характерними для них ознаками.

У дітей інфікування може поширюватися на нижні відділи дихальних шляхів, викликаючи біль в грудях при диханні та задишку. Спостерігається запалення гортані, шийний лімфаденіт, свистячі та сухі хрипи в легенях.

Лікування коронавірусу легкої форми або середньої тяжкості включає симптоматичне лікування — препарати для зниження температури, кашлю, препарати від нежитю і т.д.

Профілактика:

При появі найменших симптомів захворювання рекомендується перебувати вдома.

• носити засоби індивідуального захисту (маски);

• регулярно мити руки;

• обмежити контакти на близькій відстані;

• більше гуляти на свіжому повітрі в парках, скверах, далеко від людей;

• зміцнювати місцевий імунітет (дотримуватися температурного режиму в приміщенні — 18-20 градусів, підтримувати необхідну вологість — від 40 до 60%);

• частіше провітрювати житлове приміщення;

• зволожувати слизові оболонки верхніх дихальних шляхів сольовими розчинами.