Ой, весела в нас зима... Знову пдають сніжинки на дерева та будинки... Про зимові явища та зміни у природі дізнаються діти у нашому закладі протягом зими. Як завжди навчання дітей буде супроводжуватися веселими зимовими розвагами: катанням на санках та лижах, ліпленням зі снігу, іграми у сніжки тощо.

Як розвинути мислення дитини

Один зі шляхів розвитку у дитини мислення – це розв’язання задач. Більшість дітей, йдучі до школи, можуть розв’язувати прості задачі.

Від Вас, батьки, залежить наскільки гнучким буде мислення Вашої дитини. Показуйте їй, що нас оточують задачі, і формулюйте для неї умови задачі з будь-якої ситуації. Ось деякі з них:

Постав п’ять блюдець, а на кожне з них по одній чашці. Ось тобі три чашки. Скількох не вистачає?

Ось десять яблук. Розклади їх по четверо на дві тарілки. Скільки яблук залишилося? Скільки всього яблук на тарілках?

Постав на стіл стільки чашок, скільки стільців навколо нього. Скільки це?

Полічи, скільки машин стоїть у дворі. Скільки їх поїхало? Скільки залишилося?

Хто вищий — Толик чи Оля? Нумо поміряємо, на скільки.

Скільки листочків на квітці в цьому вазоні? П’ять ти вже помила, а скільки ще треба помити?

Скільки сходинок до дверей? Якщо ми пройшли чотири, скільки ще залишилося пройти?

На котрій сходинці сидить котик? Скільки сходинок від нього угору, а скільки вниз?

На цій кофтинці три гудзики, а скільки на тій? Скільки це разом? На скільки більшегудзиків на другій?

У нас є десять гривень. Ми хочемо купити два альбоми по чотири гривні кожен. Чи вистачить нам грошей?

Їдете в машині — розкажіть дітям про її швидкість, у магазині — про ціну товарів. Таким чином Ви розкажете дитині про світ навколо та розвинете мислення.

Бажаємо успіху!