Дитина у довкіллі

Тема: «Поринаємо у світ краси …»

Розгляньте ілюстрацію та виконайте завдання:

Тема блоку «Я для себе, я для інших»

Любі друзі! Ви роздивлялися коли-небудь комікси?Це дуже весело! Розгляньте комікси й складіть за ними оповідку про Івасика та його песика.

Запитання для бесіди після перегляду  коміксу:

Чому хлопчик і собі захотів песика?

Як треба доглядати собаку? А як діяв хлопчик? Чи подобалося це песику?

Хто насправді доглядав песика?

Чому песик не захотів гратися з хлопчиком?

Яких помилок припустився хлопчик? Як він може виправити їх?

Чи можна песика назвати другом? Чому?

Чи достатньо тільки годувати домашню тварину? Чому?

Як треба ставитися до друга?

Песик був для хлопчика другом чи іграшкою?

Чому поряд з людьми завжди живуть тварини?

Тема: Символи України

Запитайте у дитини як називається країна, у якій ми живемо? Які символи України знає?

Перегляньте разом з дитиною відео «Символи України» /перейдіть за цим посиланням/.

Після перегляду запитайте, які рослини – символи України вони запам’ятали

Яких птахів відносять до символів нашої країни?

Тема: Я та мої права

Перегляньте з дитиною мультик про парава дитини /перейдіть за цим посиланням/. Після перегляду обговоріть, які ж саме права мають діти

Запропонуйте дитині переглянути разом мультфільм «Корисні підказки. Один день дорослого життя» /перейдіть за цим посиланням/.

Після перегляду запитайте, чи повинна дитина бути відповідальною? Чому необхідно бути відповідальним?

Тема: Великдень

Виконайте разом завдання:

Перегляньте відео «Це наше і це твоє. Старовинні орнаменти та символи писанок - наші!» /перейдіть за цим посиланнм/.

Тема: Космос

Розгляньте малюнок «Космонавт» та запитайте у дитини:

Людину якої професії зображено на малюнку?

Яким повинен бути космонавт?

На якому із зображених видів транспорту людина зможе вирушити у космос?

Розкажіть дитині «Навіщо літати у космос»

Навіщо злітають у космос люди,

Невже вони в космосі жити будуть?

Які таємниці у космосі є

І хто таємниці його пізнає?

Польоти в космос потрібні для того, щоб робити наукові відкриття. Наприклад, атмосфера нашої планети не дає змогу розглянути зірки із Землі, тому їх вивчають космонавти під час польотів.

А ще над Землею літають супутники. Наприклад, супутник зв’язку літає над телестанцією, і коли починається передача, вона передає йому «картинку», а він передає її іншому супутнику, що летить над іншим місцем земної кулі, і передає «картинку» на Землю, на телевізійну станцію, що розташована за тисячі кілометрів від першої. Отже, телепередачі можуть переглядати водночас жителі в різних куточках світу.

Супутники також стежать за погодою. Вони попереджають бурі, шторми, грози та інші атмосферні явища передають відомості на Землю.

Є також супутники-розвідники. Вони фотографують Землю, а геологи за фотографіями визначають, у якому місці нашої планети є багаті поклади нафти, газу, інших корисних копалин.

Побачити нашу планету з космосу можна на фотографіях, зроблених космонавтами. їх можна знайти в книгах з астрономії та в Інтернеті.

Перегляньте мультфільм «Це наше і це твоє. Видатні відкриття космосу - наші!» /перейдіть за цим посиланням/

Тема: Птахи

Перегляньте з дитиною Мультфільм «Зачарований журавель»  /перейдіть за цим посиланням/

Запитайте у дитини, що таке справедливість? Як можна назвати вчинок двох курчаток по відношенню до лелеки? Що було б якби курчатка були байдужими?

Тема: Охороняємо природу