Дитина у довкіллі

Тема: «Поринаємо у світ краси …»

Розгляньте ілюстрацію та виконайте завдання:

Тема блоку «Я для себе, я для інших»

Любі друзі! Ви роздивлялися коли-небудь комікси?Це дуже весело! Розгляньте комікси й складіть за ними оповідку про Івасика, який хотів стати артистом цирку.

Запитання для бесіди після перегляду  коміксу:

Які артисти виступають у цирку? Що приносять їхні виступи глядачам?

Тобі подобаються виступи циркових артистів? Чому?

Навіщо люди приходять до цирку?

Чи можна так гарно виступати без ретельної підготовки?

Чому кажуть: “Без труда нема плода”? Чи стосується це прислів’я циркових артистів? А тебе?

Що хлопчик зробив неправильно? Чому ти так вважаєш?

Що відчували діти, перед якими виступав хлопчик?

Чому в хлопчика вийшов невеселий цирк?

Як може хлопчик виправити свою помилку?

Як слід діяти, щоб приносити людям радість?

Придумай продовження коміксу, в якому хлопчик подарував кожному радість.

Тема: Символи України

Запитайте у дитини як називається країна, у якій ми живемо?

Запропонуйте переглянути разом з дитиною відео «Символи України» /перейдіть за цим посиланням/.

Після перегляду запитайте, які рослини – символи України вони запам’ятали?

Яких птахів відносять до символів нашої країни?

Тема: Я та мої права

Перегляньте з дитиною мультик про права дитини /перейдіть за цим посиланням/. Після перегляду обговоріть, які ж саме права мають діти

Запропонуйте дитині переглянути разом мультфільм «Корисні підказки 2. Як стати відповідальним» /перейдіть за цим посиланням/.

Після перегляду запитайте, чи повинна дитина бути відповідальною? Чому необхідно бути відповідальним?

Тема: Великдень

Виконайте разом з дитиною завдання:

Перегляньте відео «Це наше і це твоє. Старовинні орнаменти та символи писанок - наші!» /перейдіть за цим посиланням/.

Тема: Космос

Розгляньте малюнок «Зоряне небо».

Запитайте у дитини:

Що зображено на малюнку?

Коли ми можемо побачити це в житті?

Який вигадали люди спосіб спостерігати за зірками? /телескоп/

Розкажіть дитині про те, «Якими бувають зорі?»

У нічному небі я бачив зорі. Вони схожі на маленькі білі цяточки. Щоранку мені лоскоче очі яскраве жовте сонечко. Говорять, що воно також зоря. Отже, зорі бувають різнокольоровими? А якого кольору ще вони бувають?

Зорі — це розпечені кулі, схожі на Сонце. Залежно від температури поверхонь,— від декількох тисяч до десятків тисяч градусів — зорі є:

червоного кольору — «холодні», їх температура сягає 3-4 тисяч градусів;

жовто-зеленого кольору, наприклад Сонце, їх температура сягає 6 тисяч градусів;

«білі й блакитнуваті зірки — найбільш гарячі, їх температура перевищує 10-12 тисяч градусів.

Тема: Птахи

Перегляньте з дитиною Мультфільм «Некмітливий горобчик»  /перейдіть за цим посиланням/

Запитайте у дитини, чому горобчика називали некмітливим? Чому з ним постійно траплялась біда? Чого навчився горобчик?

Тема: Охороняй природу