Наказ про розмір плати за харчування

ДОШКІЛЬНИЙ  НАВЧАЛЬНИЙ  ЗАКЛАД

(ясла - садок ) «ОРЛЯТКО»

ОХТИРСЬКОЇ  МІСЬКОЇ  РАДИ  СУМСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

23.12.2019

м. Охтирка

№ 01-11/148

Про розмір плати за харчування дітей

у закладах дошкільної освіти Охтирської

міської об’єднаної територіальної громади

Відповідно до ст. 93 Бюджетного Кодексу України, законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», постанов Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2002 № 1243 «Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів», від 22 листопада 2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», від 02 лютого 2011 №116 «Про затвердження Порядку надання послуг з харчування дітей у дошкільних, учнів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від обкладання податком на додану вартість», «Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 21.11.2002 № 667 (зі змінами), рішення Охтирської міської ради від 29.10.2019 № 1776-МР «Про звільнення від плати за харчування», рішення виконавчого комітету Охтирської міської ради від 18.12.2019 № 162 «Про розмір плати за харчування дітей у закладах дошкільної освіти Охтирської міської об’єднаної територіальної громади», на виконання наказу відділу освіти Охтирської міської ради Сумської області від 23.12.2019 №455 «Про розмір плати за харчування дітей у закладах дошкільної освіти Охтирської міської об’єднаної територіальної громади»

НАКАЗУЮ:

1. Установити з січня 2019 року плату за харчування в ДНЗ «Оорлятко» для дітей, які зареєстровані в Охтирській міській об’єднаній територіальній громаді, в межах затверджених норм (у грамах), у залежності від фактичної вартості харчування за день у розмірі 60% - батьківська плата та 40% - кошти міського бюджету.

Для дітей ДНЗ, які зареєстровані в межах інших територіальних громад, встановити батьківську плату в розмірі 100% вартості харчування на день, яка може бути сплачена повністю або частково за рахунок здійснення міжбюджетного трансферту між Охтирською міською радою та об’єднаною територіальною громадою чи іншим органом місцевого самоврядування.

2. Звільнити від плати за харчування:

- дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають під опікою в сім’ях;

- дітей з інвалідністю;

- дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;

- дітей батьків або осіб, які їх замінюють, у сім’ях в яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал не перевищував рівня прожиткового (гарантованого) мінімуму;

- дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних групах;

- дітей у санаторній групі для дітей з малими і затухаючими формами туберкульозу;

- дітей військовослужбовців, які загинули при виконанні обов’язків військової служби;

- дітей, один з батьків яких є учасником операції об’єднаних сил (на час його перебування в зоні операції об’єднаних сил);

- дітей, один з батьків яких був поранений під час участі в операції об’єднаних  сил ( на період перебування пораненого на лікуванні);

- дітей, один з батьків яких загинув/безвісти/потрапив у полон чи отримав інвалідність під час участі в операції об’єднаних сил (антитерористичній операції);

- дітей, які прибули з території АР Крим, м. Севастополь, Донецької та Луганської областей ( на 6 місяців з дня отримання статусу внутрішньо переміщеної особи).

3. Для дітей  сімей військовослужбовців та внутрішньо переміщених осіб, термін перебування яких за місцем фактичного проживання складає більше 6 місяців, які зареєстровані в межах інших територіальних громад, встановити плату за харчування  у розмірі 60% - батьківська плата та 40% - кошти місцевого бюджету.

4. Зменшити на 50% розмір плати за харчування дітей  у закладах дошкільної освіти  для батьків, які мають троє і більше дітей віком до 18 років.

5. Дітям пільгових категорій, зазначеним в пункті 2 та 4 цього наказу, які зареєстровані в межах інших територіальних громад, встановлюється плата в розмірі 100% харчування на день, яка фінансується за рахунок міжбюджетних трансфертів між Охтирською міською радою та об’єднаною територіальною громадою або іншим органом місцевого самоврядування, а у виключних випадках – за рахунок Охтирської міської ради.

6. Сестрі медичній старшій  Гнітій А.І.

1) Забезпечити організацію та контроль за харчуванням дітей у ДНЗ відповідно до вимог чинного законодавства.

2) Оперативно вирішувати всі питання, пов’язані з організацією харчування дошкільників.

7. Головному бухгалтеру Глущенко С.А., бухгалтеру Коваль З.О. забезпечити фінансування видатків на харчування відповідно до фактичних витрат.

8. Вважати таким, що втратив чинність наказ ДНЗ «Орлятко» від 12.12.2018  за № 01-04/125

«Про розмір плати за харчування дітей  у ДНЗ «Орлятко»»

9. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

Директор                       Т.ХАРЧЕНКО