Ось до нас прийшла зима - білосніжна, чарівна... Зимові явища та розваги, як люди зустрічають зиму, як готуються до зимівлі тварини, які птахи зимують в нашій місцевості та як люди їм допомагають - всі ці та інші знання здобудуть діти нашого закладу протягом грудня

Режим харчування вдома

Шановні батьки, УВАГА це цікаво!

Раціональний режим харчування сприяє зміцненню імунітету дитячого організму, нормальному росту та розвитку дитини. Такий режим харчування передбачає суворе дотримання часу прийому їжі. Меню домашнього харчування має бути збалансованим та містити достатню кількість білків, жирів, вуглеводів, мінеральних речовин. Вітамінів, що сповна забезпечують енергетичні витрати дитячого організму.

 

Батьки!  Вам необхідно  привчати дитину:

-         Перед прийомом їжі обов’язково мити руки з милом, витирати їх індивідуальним рушником, самостійно сідати на стілець та підсовувати його до столу;

-         Під час прийому їжі охайно вживати тверду їжу; відламувати хліб маленькими шматочками, заїдати його рідкою їжею (суп, борщ тощо); самостійно їсти ложкою з тарілки, пити з чашки; не обливатись;

-         Після прийому їжі користуватися серветкою, вставати зі стільця.

 

Важливо пам'ятати: коли дитина почне харчуватися у дитячому садку, необхідно буде відкоригувати режим харчування вдома, урахувавши поживну цінність їжі, що подається у дошкільному закладі, та часи прийому їжі.

 Друк  E-mail

Харчування дітей в дитячому садку

Мудрі кажуть «Ми є тим, що ми їмо». Для дітей цей  вираз  актуальний ще більше, адже від того, що вони зараз споживають у їжу, залежить те, якими вони зростають. Тому для працівників нашого ДНЗ правильна організація харчування є одним із найважливіших питань.

Організація харчування дітей у дошкільному навчальному закладі «Орлятко» здійснюється  відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» від 22 листопада 2004 р. № 1591, Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах, затвердженого спільним наказом Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України від 1 червня 2005 р. № 242/329, Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої спільним наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 17.04.2006, зі змінами затвердженими спільним наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 26 лютого  2013 р. № 202/165,№298/227 , інших нормативно-правових актів з питань організації харчування дітей.

У дошкільному навчальному закладі організовано три  разовий режим харчування.

Відповідно до штатного розпису дошкільний навчальний заклад  укомплектовано 4 працівниками, а саме 2 кухарями, 1 підсобним робітником, 1 комірником, які забезпечують організацію харчування.

Продукти харчування та продовольчу сировину постачають  постачальники з якими укладені договори.

Комірник  своєчасно подає  щомісячні та поточні заявки на продукти харчування відповідно до примірного двотижневого меню, затвердженого керівником дошкільного навчального закладу та погодженого з ДУСЕН .

У ДНЗ створена  комісія з бракеражу продуктів харчування і продовольчої сировини яка контролює  якість  продуктів, які надходять до дошкільного навчального закладу.

Відповідно до примірного двотижневого меню та картотеки страв, затвердженої керівником дошкільного навчального закладу,  сестра медична спільно з комірником  та   кухарем  щодня складають  меню-розклади на наступний день.

Сестра медична, а при її відсутності завідувач або черговий вихователь,    вчасно, за 30 хвилин до видачі їжі на групи, знімають  пробу готових страв та роблять  запис про результати зняття кожної страви  у Журналі бракеражу готової продукції.

У дошкільному навчальному закладі видача готових страв на групи здійснюється відповідно до графіка видачі їжі.

Відповідно до розподілу функціональних обов’язків документацію з організації харчування веде  сестра  медична, комірник   та  кухар. 

Вихователі та помічники вихователя дошкільного навчального закладу беруть активну участь в організації харчування дітей, формують у дітей  культуру харчування та розуміння значення прийому їжі для нормального функціонування організму.

Аналіз харчування  забирає багато часу у професійній діяльності сестри медичної. Робота ця надзвичайно складна й відповідальна. У ДНЗ  створено творчу групу з проблемного питання,  яка  має  ефективні напрацювання щодо обчислення статистики виконання норм харчування поденно, подекадно, помісячно, щоквартально та за рік. Це розроблені  таблиці в програмі Excel  для розрахунку аналізу харчування  (у грамах.).

 Обов’язкова документація, Журнал обліку  виконання норм і калорійності, теж подано в програмі Excel, що дає можливість  швидко обрахувати  хімічний склад  та енергетичну цінність продуктів та продовольчої сировини. Розроблені  таблиці дають можливість раціонально  використовувати  час сестри медичної та  спрощують процес її роботи. 

Здоров’я – це найвище благо, дароване людині природою. А харчування є одним із  основних компонентів здоров’я. Ми бажаємо щоб  Ваше життя було повноцінним і щасливим.  

 

Далі ми поговоримо про  «Режим харчування вдома»

 Друк  E-mail

Яндекс.Метрика