Ось до нас прийшла зима - білосніжна, чарівна... Зимові явища та розваги, як люди зустрічають зиму, як готуються до зимівлі тварини, які птахи зимують в нашій місцевості та як люди їм допомагають - всі ці та інші знання здобудуть діти нашого закладу протягом грудня

Як уникнути ситуацій пов'язаних з торгівлею людьми


Відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми» торгівля людьми — здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, яке відповідно до Кримінального кодексу України визнається злочином.

Торгівля людьми може відбуватися у різних формах:

1.   Торгівля людьми з метою сексуальної експлуатації.

2.  Торгівля людьми з метою втягнешся у злочинну діяльність.

3.  Торгівля людьми з метою використання у збройних конфліктах.

4.  Торгівля людьми з метою вилучення органів.

5.  Проведення дослідів над людиною без її згоди.

6.  Примусова вагітність.

7.  Торгівля людьми з метою трудової експлуатації (примусова праця).

8.  Усиновлення або удочеріння з метою наживи тощо.

9.  Торгівля людьми з метою використання у жебракуванні.

Особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, має право звернутися до місцевої державної адміністрації із заявою про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та до органів внутрішніх справ щодо захисту прав і свобод.

 

Поради як уникнути ситуацій, пов’язаних з торгівлею людьми:

Якщо Ви їдете працювати за кордон

1.  Переконайтесь, що фірм;», яка запропонувала Вам роботу, має ліцензію у місцевому центрі зайнятості (якщо ця фірма регіональна) або в Ліцензійній палаті Державного центру зайнятості (якщо фірма зареєстрована у Києві) на працевлаштування українських громадян за кордоном.

2.  Поцікавтесь у місцевому Центрі, чи є у фірми позитивний досвід працевлаштування українських громадян за кордоном.

3.  Вимагайте оформлення спеціальної робочої візи — туристична та гостьова візи не дають права на роботу.

4.  Підписання контракту є обов'язковою умовою працевлаштування. Контракт підписується у 2 примірниках (дія кожної із сторін).

5.  Контракт повинен бути написаний зрозумілою дія Вас мовою (українською, російською чи іншою).

6.  У контракті повинна міститися найбільш повна інформація про умови роботи: термін дії контракту, тривалість робочого дня, вихідні дні, оплата праці, умови проживання, медичне страхування, повне ім'я та адреса роботодавця, умови розірвання контракту.

7.  Уникайте фраз типу «та інші види робіт», «всі роботи на вимогу роботодавця».

8.  По приїзді у країну, де будете працювати, зареєструйтесь у посольстві України — інформація про Ваше перебування допоможе дипломатичним представникам України захистити Ваші інтереси у разі необхідності.

 

Якщо Ви плануєте вийти заміж за іноземця

1.      Запам'ятайте, фіктивний шлюб — порушення закону. Це може стати причиною Вашого ув'язнення або депортації (видворення із країни).

2.      Ви повинні мати якомога більше інформації про свого майбутнього чоловіка: чи має він постійну роботу, чи був одружений (скільки разів), чи розлучений (розлучення та окреме проживання — різні речі).

3.      Запропонуйте нареченому зустрітися не на «нейтральній» території (це може шхтавити Вас у залежність), а в Україні.

4.      Поцікавтесь особливостями шлюбного законодавства країни, в якій плануєте жити, у тому числі і правами спільних дітей. Вашими правами у випадку розлучення. Це можна зробити у посольстві та у юриста.

5.      Порадьтеся з юристом щодо укладення шлюбного контракту.

6.      Переконайтесь, що шлюб, зареєстрований в Україні, буде дійсним за кордоном. При необхідності свідоцтво про шлюб можна легалізувати.

7.      Виїжджаючи за кордон по гостьовій візі нареченої, пам’ятайте, ця віза не дає права на роботу.

8.      Залишіть копію закордонного паспорта та точну адресу нареченого батькам. Регулярно телефонуйте додому

 

Якщо Ви їдете навчатись за кордон

Для того, щоб отримати дозвіл на навчання за кордоном (студентська віза), необхідно підготувати ряд документів. 51 к правило, до посольства обраної Вами країни подаються:

1.  Свідоцтво про закінчення середньої школи (оригінал та переклад, завірений у нотаріуса та затверджений Міністерством юстиції та Міністерством закордонних справ України).

2.  Документ про здачу іспитів до вищих навчальних закладів України.

3.  Довідка про те, що Ви не були засуджені.

4. Переконайтесь, що обраний навчальний

заклад за кордоном зацікавився Вами.

Досить часто знання мови країни, в яку Ви їдете, є основною умовою для отримання дозволу на навчання. Запам'ятайте, туристична віза не дає права на отримання статусу студента за кордоном!!!

Торгівля людьми — це особливо тяжкий злочин, передбачений от. 149 Кримінального кодексу України, жертвою якого може стати будь-хто, коли виїжджає за кордон працювати, навчатися або подорожувати. За торгівлю людьми або інших вчинення незаконних угод щодо людини передбачена кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.

 

Пам'ятайте. Ви в небезпеці коли:

—        Вам пропонують виїхати за кордон в дуже короткі терміни.

—        Вам пропонують оформити всі документи і оплатити Ваш проїзд в кредит.

—        Вам пропонують перетнути кордон нелегально (за фальшивими документами)

—        Вам пропонують не ділишся інформацією про наміри виїхати за кордон з рідними, щоб «пізнішеїх приємно здивувати».

—        Вам пропонують посилитися в якісь квартирі на період до формування групи до виїзду за кордон.

—        Ви знаходитесь під постійним наглядом.

—        Вас ізолювали, не дозволяють виходити з приміщення, телефонувати.

—        Вам пропонують працювати в рахунок боргу.

—        Вас принижують, ображають чи погрожують.

При виїзді за кордон обов’язково потрібно зробити 2 копії внутрішнього та закордонного паспорта, білетів, страхового полісу, трудового договору (запрошення на навчання). Один примірник копій лишити у родичів чи друзів, інший - зберігати окремо від оригіналів документів. Крім того, необхідно завжди мати суму для повернення на батьківщину та знати контактну інформацію організацій, які можуть Вам допомогти у скрутній ситуації закордоном.

Якщо Ви плануєте залишатися в країні довше ніж три місяці, зареєструйтесь в українському посольстві/консульстві.

 

Крім цього, готуючись до закордонної поїздки, іромадянам слід з'ясувати можливі застереження МЗС щодо відвідання тієї чи іншої країни.

 Друк  E-mail

П Л А Н заходів по запобіганню травматизму

Додаток до наказу

від 21.09.2015р № 01-04/122

 

П Л А Н

заходів по запобіганню виробничого та побутового травматизму, травматизму учасників навчально-виховного процесу у ДНЗ «Орлятко»

у осінньо - зимовий період 2015-2016 н.р.

 

з/п

Найменування заходів

Термін виконання

Відповідальний виконавець

Примітка

1.

Провести повторний інструктаж з працівниками та учасниками навчально-виховного процесу по дотриманню вимог законодавчих актів з охорони праці, пожежної безпеки, безпеки життєдіяльності у осінньо-зимовий період

Вересень 2015р.

завідуюча

 

2.

Здійснювати контроль за станом обладнання харчоблоків, пральних, групових приміщень, кабінетів сестри медичної, практичного психолога не допускаючи травмування працівників та вихованців.

постійно

завгосп

 

3.

Здійснювати контроль за станом електрообладнання, електромереж не допускаючи оголених проводів, місць зєднання та підключення, наявність заземлюючого провідника, уникаюти електротравм працівників та вихованців

постійно

електромонтер

 

4.

Проводити прибирання території ДНЗ від сухої порослі трав, опалого листя та інших горючих матеріалів, своєчасного їх вивезення, уникаючи  підпалу

постійно

завгосп

 

5.

Здійснювати контроль за використанням дозволених миючих засобів під час прибирання групових, спальних приміщень, харчоблоків, коридорів та місць загального користування.

постійно

завгосп

 

6.

Проводити роботи по очищенню стокових канав від атмосферних опадів, уникаючи підтоплення при зливах

постійно

завгосп

 

7.

Провести бесіди з працівниками  щодо  дотримання вимог безпеки під час  виконання робіт на присадибних ділянках /клумбах, газонах, сад, огород, господарський двір, тощо/ при використанні знарядь праці

вересень, жовтень

завгосп, вихователь-методист

 

8.

Підготувати памятки-поради, інформаційні бюлетні для батьків про  дотримання вимог безпеки під час  прогулянки в лісі, збираючи гриби та ягоди, з послідуючим вживанням, особливо не відомих

// - //

педагогічні працівники

 

9.

Посилити профілактичну роботу по запобіганню захворювань на грип та ГРВІ, інші інфекційні хвороби,  на випадок ускладнення погодних умов та розповсюдження карантинних інфекцій

постійно

сестра медична, вихователі

 

10.

Провести бесіди та інструктажі з працівниками та батьками вихованців щодо

·          дотримання вимог безпеки під час ранніх заморозків, снігового покриття та  ожеледиці;

·          дотримання вимог безпеки під час перебування на льоду біля водоймищ та річок, обмежити доступ дітей виходу на лід.

постійно

завгосп, вихователі

 

11.

Проводити роботи по прибиранню та очищенню доріжок, ганкових ступеньок, сходів від снігу та льодового покриття. Використовувати пісочно-соляні та інші речовини для посипання доріжок від падіння.  

постійно

завгосп, сторож, двірник

 

12.

Своєчасно проводити роботи по прибиранню снігу на дахах будівель, збиванню бурульок на допускаючи їх падіння та травмуванню людей

постійно

завгосп, сторож, двірник

 

13.

Під час проведення Тижнів безпеки життєдіяльності, особливу увагу звернути на такий фактор як

сильний вітер, шквал та смерч, що являє загрозу травмувань або загибель людей, руйнування інженерних споруд та систем життєзабезпечення

Січень, травень

педагогічні працівники

 

 

 Друк  E-mail

Комплексний план заходів щодо організації роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності

ЗАТВЕРДЖЕНО

наказом по ДНЗ «Орлятко»

від 31.08.2015,  № 01-04/94

«Про організацію роботи з     

охорони праці та безпеки
життєдіяльності  у 2015 - 2016     

навчальному році»

 

Комплексний план

заходів щодо організації роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності

у  ДНЗ «Орлятко»  на  навчальний 2015 -2016 р.

 

 

з/п

Назва заходу

Термін виконання

Відповідальний

Відмітка про
виконання

1

Провести перевірку стану пожежної безпеки навчальних, підсобних та інших приміщень, усунути виявлені недоліки; зробити відповідні записи у журналі оперативного контролю.

Щоквартально

Завідувач,

завгосп

 

2

Скласти акт-дозвіл на проведення занять у спортивній залі

До 01.09.2015р.

Вихователь-методист

 

3

Провести огляд та випробування спортивного обладнання у спортивній залі та на спортивному майданчику

До 01.09.2015р.

// - //

 

4

Перевірити:

-     стан забезпечення пожежним гідрантом та його справність;

-     стан освітлювальної електромережі та електроустаткування;

-     наявність та справність первинних засобів пожежогасіння.

Результати перевірки оформити актом

До   01.10.2015р.

Завгосп

Гузенок Н.М.

Електромонтер О.В.Горобець

 

5

Перевірити стан евакуаційних шляхів та системи оповіщення на випадок надзвичайних ситуацій

До   01.10.2015р.

Електромонтер О.В.Горобець

 

6

Перевірити та прочистити (за потреби) системи вентиляції та кондиціювання повітря.

За потреби

// - //

 

7

Провести повторні інструктажі з охорони праці та безпеки життєдіяльності з усіма працівниками та зробити відповідні записи у журналі реєстрації інструктажів.

2 на рік

Завгосп,

Вихователь-методист

 

8

Організувати перевірку захисного заземлення і опору ізоляції електромереж.

1раз ан рік

В.І.Хоменко

 

9

Контролювати роботу добровільної пожежної дружини.

Постійно

Завідувач,

завгосп

 

10

Переглянути і поновити нормативні акти дошкільного закладу з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності: інструкції

Постійно

Завідувач,

голова ПК

 

11

Контролювати ведення журналів реєстрації нещасних випадків з працівниками та дітьми.

Постійно

Завідувач,

сестра медична

 

12

Посилити контроль за дотриманням протипожежного режиму в дошкільному закладі. Забезпечити справність електроприладів, технологічного обладнання.

Постійно

Завідувач,

Завгосп, електро -монтер

 

13

Провести практичні заняття щодо відпрацювання з працівниками евакуаційних заходів на випадок виникнення пожежі.

Січень,

травень

// - //

 

14

Організовувати чергування осіб, відповідальних за стан протипожежної безпеки на об’єктах, у місцях з масовим перебуванням людей та під час проведення свят чи інших масових заходів

Постійно під час масових заходів

Вихователь -методист

 

15

Контролювати ведення журналу обліку видачі інструкцій з охорони праці

Постійно

Завідувач

 

16

На видних місцях та біля телефонів вивісити таблички із зазначенням номерів телефонів термінового виклику

Постійно

 

 

17

Здійснити вибірковий ремонт системи водовідведення та водопостачання  дошкільного закладу /за наявності фінансування/

До   01.09.2015р.

Завгосп

 

 

18

Здійснювати періодичні огляди вогнегасників. У разі негативних результатів огляду, закінчення гарантійного терміну експлуатації, після застосування за призначенням направляти відповідні вогнегасники на ПТОВ

Січень,

липень

Завгосп

 

 

19

Організувати зустріч дошкільників з працівниками пожежної охорони

Згідно планів навчально-виховної діяльності

Вихователі вікових груп

 

20

Провести Тиждень безпеки дитини

Грудень
Травень

Вихователі вікових груп

 

21

Поновити інформаційні стенди з питань безпеки життєдіяльності

Травень

Вихователь -методист

 

 

 Друк  E-mail

Заходи безпеки на можливі ризики виникнення надзвичайних ситуацій

Додаток до наказу

по  ДНЗ «Орлятко»

«Про проведення безпеки на можливі ризики виникнення надзвичайних ситуацій, терористичних актів, диверсій, мінування»

№ 01-04/28в  від 10.02.2015р.

 

Заходи

безпеки на можливі ризики виникнення надзвичайних ситуацій, терористичних актів, диверсій, мінування

у ДНЗ «Орлятко»

 

з/п

Зміст заходів

Термін виконання

Відповідальні виконавці

Звіт про виконання

 

1.

 

Довести до відома працівників ДНЗ «Орлятко» зміст листів Департаменту освіти і науки Сумської ОДА від 10.02.2015р. № 05-12/680 «Про заходи безпеки на можливі ризики виникнення надзвичайних ситуацій, терористичних актів, диверсій, мінування», МОН України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій від 05.02.2015р.  № 1/9-55/02-1645/12.

 

До 10.02.2015р.

 

Завідуюча 

 

 

 

 

2.

 

 

Видати наказ «Про проведення безпеки на можливі ризики виникнення надзвичайних ситуацій, терористичних актів, диверсій, мінування» та ознайомити працівників під підпис.

 

До

15.02.2015

 

Завідуюча

 

виконано

 

3.

 

Розробити заходи  безпеки на можливі ризики виникнення надзвичайних ситуацій, терористичних актів, диверсій, мінування.

 

До 10.02.2015р.

 

Завгосп

 

виконано

 

4.

 

З метою роз`яснювальної роботи серед батьків підготувати пам`ятки «Про заходи безпеки на можливі ризики виникнення надзвичайних ситуацій, терористичних актів, диверсій, мінування» та розмістити їх на сайті ДНЗ.

 

До

15.02.2015

 

Вихователь-методист

Кисіль А.С.

 

виконано

 

5.

 

Надати інформацію у відділ освіи Охтирської міської ради про виконання заходів

 

До 01.04.2015р.

 

Завгосп

 

 

 

 Друк  E-mail

ЗАХОДИ по боротьбі з грипом, ГРВІ

Додаток

до наказу по ДНЗ

«Про запобігання виникненню  і

розповсюдженню грипу та ГРВІ у ДНЗ «Орлятко»» 

від 18.11.2015  № 01-04/134

 

ЗАХОДИ

по боротьбі з грипом, ГРВІ та їх профілактиці у ДНЗ «Орлятко»»  

в епідеміологічний сезон 2015 – 2016 років

 

з/п

Назва заходів

Термін виконання

Відповідальні за виконання

1.

Видати наказ та ознайомити працівників під підпис.

До 20.11.2015

 

2.

Розробити та затвердити Заходи та забезпечити їх виконання в повному обсязі в епідемічний сезон 2015-2016 років.

В осінньо-зимовий період

Завідуюча, сестра медична

3.

Забезпечити наявність медикаментів у медичному кабінеті ДНЗ для надання першої медичної допомоги  хворим на грип та інші ГРВІ

До 15.12.2015

Завідуюча, сестра медична

4.

При досягненні порогового рівня захворюваності на грип та інші гострі респіраторні інфекції негайно вводити в дію заходи, передбачені на епідемічний період.

В осінньо-зимовий період

Завідуюча, сестра медична

5.

Щотижнево протягом року та щоденно під час епідемії здійснювати оперативне стеження за перебігом епідпроцесу та подавати за рекомендованою схемою дані про захворюваність на грип, інші ГРВІ до відділу освіти

Щочетверга,

під час епідемічного підйому кожного дня

Завідуюча, сестра медична

6.

Вжити заходів по дотриманню належного температурного режиму у основному приміщенні ДНЗ, відповідно до вимог щодо параметрів мікроклімату

Постійно

Завідуюча, завгосп

7.

При невідповідності повітряно-температурного режиму в приміщеннях ДНЗ гігієнічним нормам (+17- +23*С, відносна вологість повітря 40-60%) тимчасово призупиняти учбово-виховний процес до приведення показників мікроклімату до "Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу".

Негайно після виникнення такої ситуації

Завідуюча

8.

При досягненні порогового рівня захворюваності або відсутності у ДНЗ 20 і більше відсотків вихованців та працівників, що пов’язано з хворобою на грип та інші ГРВІ, тимчасово призупиняти роботу ДНЗ на період до нормалізації ситуації, не чекаючи при цьому додаткових вказівок. Про факти припинення навчального процесу обов’язково в той же день інформувати  відділ освіти Охтирської міської ради

Негайно при виникненні ситуації

Завідуюча

9.

На період епідемічного зростання рівня захворюваності на грип та  ГРВІ припиняти культурно – масові заходи серед дітей у тому числі спортивні змагання, карнавали та інше

На період епідемічної ситуації

Завідуюча

10.

Забезпечити безумовне дотримання санітарно – гігієнічних вимог  у навчальних закладах міста

Постійно

Завідуюча, сестра медична

11.

Обмежити перебування  на відкритому повітрі дітей під час прогулянок, ігор на спортивних майданчиках

В осінньо-зимовий період

Завідуюча, сестра медична

12.

Проводити профілактичну освітню роботу серед працівників, дітей та батьків,  використовуючи при цьому усі доступні форми інформації

В перед епідемічний сезон та в епідемічний період

Завідуюча, сестра медична

 

 Друк  E-mail

  • 1
  • 2
Яндекс.Метрика