Протидія булінгу

Дитинство — пора становлення особистості. І саме у цей період дитина потребує найбільшої уваги і захисту. Тож найближче оточення має забезпечити дитині належний догляд та турботу, а головне — безпечне і радісне існування.

Увага! Булінг!

Це потрібно знати!

Булінг – це відносно новий термін для пересічного громадянина, зміст якого кожен із нас не просто знає, а в більшості випадків стикався з цим явищем у дитинстві. Під терміном "булінг", пояснюють – це агресивна поведінка щодо окремої особи або групи, з метою приниження, домінування, фізичного чи психологічного самоствердження.

реагування на випадки булінгу (цькування) в ДНЗ «Орлятко»

1. При встановленні факту або підозрі на наявність булінгу (цькування)  батьки, законні представники дитини, вихователь, сама дитина або інші учасники освітнього процесу повідомляють про це адміністрацію ДНЗ.

2. Керівник закладу освіти отримавши заяву про випадок боулінгу (цькування) невідкладно реагує на представлені факти:

2.1. Приймає рішення про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб.

2.2. Наказом по закладу освіти створює комісію з розгляду випадку  булінгу (цькування) для прийняття рішення за результатами проведеного розслідування та вжиття відповідних заходів реагування.

3. Результати службового розслідування викладаються в акті.

4. У разі підтвердження факту булінгу (цькування), адміністрація закладу освіти повідомляє відділ освіти Охтирської міської ради, Охтирський відділ поліції  Головного управління Національної поліції України в Сумській області  та службу у справах дітей м. Охтирка.

5. Рішення комісії реєструється в окремому журналі та  доводиться до відома  постраждалого.

6. Адміністрація закладу забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг учасникам освітнього процесу, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу (цькування).

Педагогічні працівники зобов’язані повідомляти керівництво закладу дошкільної освіти про факти булінгу (цькування) стосовно здобувачів освіти, педагогічних,  інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком якого вони були особисто або інформацію про які отримали від інших осіб, вживати невідкладних заходів для припинення булінгу (цькування).

Учасником освітнього процесу (педагогічні  працівники, батьки) на ім’я керівника ДНЗ подається заява про випадок цькування

Зразок заяви

Директору ДНЗ «Орлятко»                                                                                                                Тетяні   ХАРЧЕНКО

П.І.Б                                                                                                                                            від  кого ________________

ЗАЯВА

Доводжу до  Вашого  відома,  що  останнім  часом  моя  донька(син),  ПІБ,  постійно  зазнає морального  та  фізичного  тиску  з боку (ПІБ  образника).  Прошу  терміново  розібратисяв ситуації що склалася.

дата                                                                                       підпис

План заходів,

спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню)

в ДНЗ «Орлятко»

Зміст заходу

Термін виконання

Відповідальні

1

Перевірка приміщень, території ДНЗ з метою виявлення місць, які потенційно можуть бути небезпечними та сприятливими для вчинення боулінгу (цькуванню) в закладі

практичний психолог, вихователь-методист

2

Вивчення причин та умов виникнення можливих ситуацій, а також ймовірних ризиків проявів противоправної поведінки (насильницької поведінки) серед учасників освітнього процесу

Практичний психолог, вихователь-методист

3

Ознайомлення учасників освітнього процесу з нормативно-правовою базою та регулюючими документами щодо превенції проблеми насилля в освітньому середовищі

практичний психолог

4

Проведення зустрічей, круглих столів, бесід та консультацій щодо ненасильницьких методів поведінки та виховання в родинах, вирішення конфліктів, управління власними емоціями та подолання стресу

Практичний психолог, вихователь-методист

5

Проведення з вихованцями бесід, занять щодо формування звільнятися від напруження, скутості, навчання комунікативної та вербальної поведінки

Вихователі груп, практичний психолог

6

Створення алгоритму реагування на випадки насильства серед вихованців: чіткий алгоритм можливих дії, відповідальності та компетенції педагога, представників адміністрації, практичного психолога

практичний психолог

7

Проведення просвітницької роботи з учасниками освітнього процесу щодо профілактики насильства

Практичний  психолог

Нормативно - правові акти  з  питань  « булінгу (цькування)» в навчальних закладах

1.Наказ МОН України від 28.12.2019  № 1646 «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти» зареєстровано в Міністерстві  юстиції України  03 лютого 2020 р.  за № 111/34394

2. Наказ Міністерства освіти і науки України від 26.02.2020 № 293 «Про затвердження Плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти» на 5 арк. в 1 прим.

3. Лист Міністерства освіти і науки України від 20.03.2020 № 6/480-20 «Про план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти» на 2 арк. в 1 прим.

4. Наказ Міністерства освіти і науки України від 20.03.2020 № 420 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 26.02.2020      № 293 на 1 арк. в 1 прим.