З А Х О Д И щодо попередження поширення захворювання на грип,ГРВІ

ДОШКІЛЬНИЙ  НАВЧАЛЬНИЙ  ЗАКЛАД

(ясла - садок ) «ОРЛЯТКО»

ОХТИРСЬКОЇ  МІСЬКОЇ  РАДИ  СУМСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

03.02.2020

м. Охтирка

№ 01-11/20

Про затвердження заходів щодо попередження

захворюваності на грип, гострі респіраторні

вірусні  інфекції в ДНЗ «Орлятко»

На виконання  листа Департаменту освіти і науки Сумської ОДА від 27.01.2020 № 04.1-13/369 «Про забезпечення заходів з профілактики грипу та гострих респіраторних інфекцій», відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», наказу Міністерства охорони здоров’я  України від 17.05.2019 «Про порядок організації та проведення епідеміологічного нагляду за грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями», постанови  Головного державного санітарного лікаря України від 18.11.2009 № 28 «Про посилення державного санітарно-епідеміологічного нагляду за дотриманням санітарного законодавства у навчальних закладах», наказу відділу освіти Охтирської міської ради від 30.01.2020 №33  «Про затвердження заходів щодо попередження захворюваності на грип, гострі респіраторні вірусні інфекції в закладах освіти м.Охтирка» та з метою посилення контролю щодо профілактики та запобігання розповсюдження захворювань на грип та ГРВІ в ДНЗ «Орлятко»

НАКАЗУЮ:

1. Розробити та затвердити заходи щодо попередження захворюваності на грип, гострі респіраторні вірусні інфекції в ДНЗ «Орлятко»  (додаток 1).

2. Сестрі медичній Гнітій А.І.:

1) Забезпечити виконання Заходів щодо попередження захворюваності на грип, гострі респіраторні вірусні інфекції в ДНЗ «Орлятко».

2) Запровадити, у разі ускладнення епідемічної ситуації, посилений протиепідемічний режим та забезпечити дезінфекцію у приміщенні ДНЗ з масовим перебуванням дітей.

3) Щоденно до 9.00 год інформувати відділ освіти  Охтирської міської ради при спалаху інфекційних хвороб, за встановленою формою (додається).

3. Контроль за виконанням цього  наказу залишаю за собою.

Директор                   Т.ХАРЧЕНКО

наказом  ДНЗ «Орлятко»

від  03.02.2020р. № 01-11/20

З А Х О Д И

щодо попередження поширення захворювання на грип,гострі респіраторні вірусні інфекції в ДНЗ «Орлятко»

№ з   /п

Назва заходів

Термін виконання

Відповідальні за виконання

1.

Організувати щоденний аналіз причин відсутності дітей у закладі.

Постійно

Сестра медична Гнітій А.І.

2.

Забезпечити регулярне оновлення контактної інформації про батьків на той випадок, якщо їм потрібно буде забрати хвору дитину.

Вихователі вікових груп

3.

Виділити приміщення (ізолятор, медичний кабінет) для тимчасового розміщення захворілих протягом дня дітей (залежно від стану) до приходу батьків або госпіталізації.

На період епідемічного ускладнення

Директор, сестра медична

4.

Забезпечити персонал, що тимчасово доглядає за особами з відомим, імовірно або підозрюваним захворюванням на грип, грипоподібним захворюванням, марлевими масками

Директор, сестра медична

5.

Допускати дітей після перенесеного захворювання, а також відсутності більше 3 днів у ДНЗ при наявності довідки дільничного лікаря-педіатра.

Постійно

сестра медична, вихователі вікових груп

6.

Забезпечити нагляд за дітьми під час миття рук, визначити відповідальних осіб.

вихователі вікових груп

7.

Організувати проведення роз’яснювальної роботи щодо дотримання учасниками освітнього процесу «респіраторного етикету»

8.

Забезпечити проведення щоденного вологого прибирання

Помічники вихователів

9.

Забезпечити дотримання в ДНЗ режиму провітрювання групових приміщень

Помічники вихователів

10.

При різкому зростанні захворюваності ввести щоденний медичний огляд дітей і персоналу з вимірюванням температури тіла й огляду носоглотки.

Під час епідемічного підйому кожного дня

11.

Забезпечити безумовне дотримання санітарно –гігієнічних вимог  у закладі

12.

У разі відсутності в окремій віковій групі або в цілому по ДНЗ через хворобу 20% від кількості дітей за списком, приймати рішення про тимчасове припинення навчального процесу та повідомляти  відділ освіти, територіальний орган Держпродспоживслужби.

Під час епідемічного підйому