Шановні батьки! В розпалі літо. Час оздоровлення, веселих розваг, ігор з водою тощо. Попіклуйтесь про безпеку вашої дитини влітку. Ознайомтесь з порадами, які ми підготували для вас на сторінці "Для вас, батьки"

ДОМАШНІ ОБОВ'ЯЗКИ: що доручити хлопчикові, а що дівчинці

Виховання хлопчика або дівчинки відрізняється багато в чому. Наприклад, у тому, які гуртки і секції вибирають батьки для сина або для дочки. До чого зазвичай долучають хлоп'ят? До футболу, боротьби, баскетболу, моделювання. А дівчаток? До вокалу, балету, танців або малювання. Тобто ролі, які виконують у товаристві чоловіки і жінки, батьки допомагають дітям грати ще змалку. Хоча є і такі сім'ї, де мами і татусі хочуть бачити досить мужніх дівчаток і м'якших хлопчиків, тож і вибирають їм захоплення не за принципом «для дівчаток» або «для хлопчиків».

Сьогодні ми поговоримо проте, як виховувати дітей різної статі, правильно розподіляючи домашні обов'язки. Це теж важливе питання, якщо ми хочемо правильно орієнтувати дітей на їхні соціальні ролі, щоб вони могли в майбутньому стати самодостатніми. І важливим є не стільки питання «що робити?», скільки «яким змістом наповнити?».

Дівчинка завжди дивиться на те, що робить мама, і намагається робити так само. Прикладом для наслідування може бути і старша сестра, і бабуся. І це цілком природно, що дівчинка засвоює моделі поведінки близьких своєї статі.

Що зазвичай роблять жінки в сім’ї вдома? Вони готують, прибирають, прикрашають оселю, доглядають за одягом. Звичайно, ви можете вчити дівчинку всього цього, починаючи з чогось одного, але поступово розширюючи коло обов'язків.

Розпочинайте з простого і зрозумілого, з того, що зацікавить кожну дівчинку.

Взірцем для хлопчика є тато, старший брат, а також дідусь. Чоловічі справи, наприклад лагодження крану або забивання цвяха, звичайно, в пріоритеті.

Та не слід забувати і про те, що навіть «жіночі» домашні обов'язки чоловік повинен уміти виконувати, щоб не виявитися безпорадним, якщо раптом немає поруч жінки. Підхід до хлопчиків має відрізнятися від запропонованого для дівчаток.