Шановні батьки! В розпалі літо. Час оздоровлення, веселих розваг, ігор з водою тощо. Попіклуйтесь про безпеку вашої дитини влітку. Ознайомтесь з порадами, які ми підготували для вас на сторінці "Для вас, батьки"

САМОСТІЙНО ЗБИРАЮСЬ ДО ШКОЛИ

Літо промайне так швидко, що ми не встигнемо озирнутися. На календарі вже вересень. До школи не йдуть хіба що малюки, яким ще не виповнилось шести. А решта зібралися хто в перший, хто в п'ятий клас, а хто і взагалі в одинадцятий.

Найскладніше доводиться першокласникам. Адже для них усе нове, незвичайне і цікаве, але при цьому складне і таке, що трохи лякає. Напевно ви вже розповіли дитині про школу, про те, що там будуть нові друзі, учителі, а не вихователі, уроки, а не заняття, а ще перерви, оцінки і багато чого іншого. Усе це важливо і треба для того, щоб дитині було легше налаштуватись і пристосуватись до шкільного життя, або, як кажуть психологи, адаптуватись. Чого треба навчити дитину заздалегідь, щоб адаптація відбувалась якомога легше? Звичайно, її треба навчити спілкуватися з однолітками, діяти за правилами, дотримуватись режиму дня тощо.

А ще дуже важливо навчити учня самостійно збиратися до школи.

Не забувайте про те, що ваш першокласник ще малий. Він поки що не має хорошого почуття часу, йому складно робити те, що нам, дорослим, здається елементарним. Він не розуміє, що означають ваші слова «ми спізнюємося», тобто не може зрозуміти, наскільки швидше йому треба щось робити, щоб не запізнитися. І якщо ви візьметесь за навчання самостійності 31 серпня, а то і 1 вересня, результату можете досягти не дуже скоро. Найкраще розпочинати ще з дитячого саду. Так, збирати портфель ще не треба. Та акуратно скласти свій одяг у шафку або на стільчик уже час.

Наші поради стануть у пригоді не лише батькам першокласників, а й усім мамам і татам