Шановні батьки! В розпалі літо. Час оздоровлення, веселих розваг, ігор з водою тощо. Попіклуйтесь про безпеку вашої дитини влітку. Ознайомтесь з порадами, які ми підготували для вас на сторінці "Для вас, батьки"

ХЛОПЧИКИ І ДІВЧАТКА НАВЧАЮТЬСЯ ПО-РІЗНОМУ

Сьогодні ми розповідатимемо про те, чим хлопчики відрізняються від дівчаток. Наше завдання — виховати з дівчинки спокійну, ніжну, м'яку, але при цьому креативну, спортивну дівчину. А з хлопчика виховати сильного, сміливого, позитивного юнака. Проблема полягає в тому, що в сучасному суспільстві підходи до виховання уніфіковані. І хлопчиків, і дівчаток навчають і виховують майже однаково. Та ми обов'язково маємо зрозуміти, у чому полягають особливості розвитку дітей обох статей і які підходи можна використати, навчаючи і виховуючи малюків.

Це цілком доведений науковий факт. Причому він стосується навчання будь-яких життєвих навичок.

Якщо ми розглянемо результати досліджень дитячого мозку, то побачимо, що у дівчаток вербальну функцію виконує більше ділянок головного мозку, ніж у хлопчиків, включаючи кору, яка відповідає за пам'ять, увагу, мислення і мовлення. Ділянка мозку під назвою гіпокамп у дівчаток розвивається раніше, ніж у хлопчиків. Саме він відповідає за пам'ять, увагу, мислення і зберігання всілякої інформації.

А як справи у хлопчиків? Досить велика частина кори головного мозку хлоп'ят задіяна у виконанні просторових і механічних функцій. Саме в цьому полягає відмінність.

Не слід забувати і про біохімічні процеси, що відбуваються в організмах дітей обох статей. В організмі хлопчика вміст гормонів серотоніну й окситоцину, які забезпечують стан спокою, менше, ніж в організмі дівчинки. Саме тому хлопчики бувають занадто активними, не можуть усидіти на місці, перебувають у постійному русі, метушаться і діють імпульсивно.

Однак шкільні вчителі ігнорують цей факт, нерідко застосовуючи лише жорсткі прийоми (покарання, залякування) і вважаючи хлопчиків непосидьками і хуліганами