ЯК ДОПОМОГТИ ДИТИНІ РОЗКРИТИ СВОЇ ЗДІБНОСТІ

Для деяких батьків питання розкриття здібностей дитини обертається значною проблемою. не в кожної дитини схильності й таланти видно відразу: добре малює, гарно рухається, співає тощо. У більшості дітей усе відбувається навпаки. Через сором'язливість або через те, що дитина не займається якимось видом творчої активності, здібності поки що можуть не проявлятися. та, погодьтеся, дитині, яка почуватиметься впевнено серед інших, важливо вміти проявити свої найкращі якості, які можна вважати сильними сторонами, достоїнствами

Щоб допомогти дитині розкрити свої здібності:

- спостерігайте за дитиною, її перевагами і захопленнями;

- хваліть і підтримуйте її інтереси;

- пропонуйте спробувати те, що вона ще не пробувала;

- демонструйте особистий приклад.

У яких дітей здібності можна побачити не відразу?

У дітей дуже сором'язливих, невпевнених у собі. Як зазвичай поводяться такі діти? Вони дуже бояться публічних виступів, не люблять свята в дитячому садку, розгублюються, забувають вірші і ні за що не хочуть підходити до Діда Мороза. Вони полюбляють тихо грати з одним-двома друзями або навіть на самоті, тихо розмовляють, відмовляються фотографуватися, брати участь у групових іграх та естафетах, різноманітних змаганнях.

Нерідко можна не розпізнати дитячі здібності, якщо їх не схвалюють батьки. Наприклад, мама мріє побачити дочку на сцені театру в класичному балеті. Вона водить дівчинку до балетної школи з трирічного віку.

Саме тому в дитини немає можливості проявити свої вокальні здібності. Дівчинка просто ніколи не займалася вокалом, не співала.

Або, наприклад, хлопчик, який мешкає в маленькому селищі. Він демонструє високі спортивні результати на уроках фізкультури, але в селищі немає секції, у якій він міг би застосувати свій футбольний талант

Що робити, якщо ви не знаєте, які здібності дитини розвивати?

Найчастіше все-таки здібності дитини можна розгледіти. Зробити це можна не у два-три роки, але років у п'ять-шість більшість малюків уже досить яскраво демонструють свої уміння. Що любить робити дитина? Хлоп'ята можуть будувати неймовірні конструкції з лего. Дівчатка — вбиратися і трансформувати одяг. Хтось із дітей обожнює виступати перед дзеркалом або перед своєю сім'єю. Хтось малює за слушної нагоди. Є діти, які залюбки складають оригамі. Спостерігайте за дитиною, і вона сама підкаже вам, що саме її цікавить і надихає.

Якщо ви й гадки не маєте, як визначити, що цікавить вашу дитину, говоріть із вихователями і вчителями, які працюють із нею. Саме вони можуть вам підказати, у якому напрямі краще розвивати дитину.

Адже педагоги бачать її «з іншого боку».

І нарешті, ви завжди можете звернутися до дитячого психолога. Він має безліч засобів, які допоможуть визначити дитячі здібності. Тести, які використовує психолог, визначають коло здібностей. Тож фахівець обов'язково порадить вам, як саме розвивати дитину надалі.

Якщо в дитини є багато здібностей, вона здатна «до всього»?

Що робити, якщо дитина і співає, і танцює, і грає на піаніно, і сильна у спорті? Мабуть, такі діти зустрічаються чи не частіше, ніж діти з неяскраво вираженими здібностями. І що робити, якщо дитина має справжнє бажання і старання, і навіть таланти відразу до декількох напрямів? Такая ситуація може бути складною лише деякий час, поки дитина все встигає і в неї все виходить. Рано чи пізно доведеться зробити вибір на користь одного чи двох улюблених занять, яким дитина приділятиме час. І це добре. Може скластися так, що дитина, яка займалася чимось одним (і досить серйозно), раптом розчарувалася в цьому занятті і захопилася абсолютно іншим. Наприклад, співала, а тепер хоче грати у волей бол. Сприймайте це нормально і давайте дитині можливість спробувати себе в різноманітних видах діяльності.

Які здібності краще розвивати, щоб допомогти дитині стати лідером?

Це запитання часто ставлять на лекціях з розвитку дитячого лідерства батьки, які хочуть допомогти своїй дитині подолати боязкість, сором'язливість і стати більш відкритою та активною. У цьому допоможуть нижченаведені види діяльності.